Czego nie zabierać na plażę w upalny dzień? [FILM]

2014-07-21 11:52

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej suplementacji witamin. Zwłaszcza w upały, kiedy szybko się odwadniamy i wypacamy z siebie mikroelementy. Jakie jedzenie zabierać ze sobą na plażę w upalne dni? Czy można brać napoje gazowane i produkty mleczne?

Jedzenie na plażę
Autor: thinkstockphotos.com Na plażę lepiej nie zabierać produktów mlecznych oraz alkoholu. Jogurty szybko się popsują, a alkohol odwodni organizm.

Spis treści

  1. Wakacje z dzieckiem: zapomnij o kremach i jogurtach
  2. Wakacje z dzieckiem: zrezygnuj z niektórych ziół
  3. Wakacje z dzieckiem: nie przesadzaj z marchwią i cykorią
  4. Wakacje z dzieckiem: zapomnij o alkoholu

Na plażę nie należy zabierać ze sobą produktów, które mogą się popsuć lub które pod wpływem temperatury zmienią swój smak. Zabranie ich może skończyć się zwyczajnym rozstrojem żołądka lub nawet poważniejszym zatruciem. Takiej przygody na wakacjach lepiej unikać, dlatego warto rozsądnie wybierać produkty, które zabieramy ze sobą w teren w upalne dni.

Wakacje z dzieckiem: zapomnij o kremach i jogurtach

Udając się w nasłonecznione miejsce, lepiej nie zabierać ze sobą produktów mlecznych, takich jak maślanki, jogurty, kefiry, mleko, sałatek z majonezem oraz ciastek z kremami. Takie rzeczy powinny być przechowywane w lodówce, a pod wpływem gorącej temperatury bardzo szybko zaczną się one psuć i mogą spowodować poważne dolegliwości żołądkowe.

Wakacje z dzieckiem: zrezygnuj z niektórych ziół

Nie poleca się również zabierać na plażę ziół, które działają rozgrzewająco, a więc kardamonu, cynamonu, godździków, kminku, cayenne, kurkumy, curry czy kolendry. Nie należy również stosować naparów z dziurawca lub mniszka lekarskiego, które działają moczopędnie.

Wakacje z dzieckiem: nie przesadzaj z marchwią i cykorią

Dlaczego to takie istotne? Ponieważ spożywanie dużej ilości marchwii, cykorii i sałaty w połączeniu z promieniami słonecznymi może spowodować przebarwienia słoneczne. Ciężko jest się ich później pozbyć, więc lepiej uważać i ograniczać produkty, które mogą je spowodować.

Wakacje z dzieckiem: zapomnij o alkoholu

Nawet o owocowym piwie, o niewielkiej zawartości alkoholu. Alkohol działa zdradziecko w upalne dni i odwadnia organizm. Szybciej po nim można zasłabnąć lub zasnąć na plaży, co może skończyć się spieczeniem na raka i udarem cieplnym.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza