WAKACJE Z DZIECKIEM na plaży: plażowy niezbędnik

2012-05-21 11:08

Marzysz o tym, żeby w czasie wakacji z dzieckiem wybrać się na plażę nie ciągnąc ze sobą wielkiej walizy rzeczy niezbędnych? To trudne, bo cały problem w tym, że rzeczy naprawdę niezbędnych na plaży jest faktycznie sporo. Ręczniki, zabawki, jedzenie, kremy ochronne... Skoro nie można z nich zrezygnować, należy dążyć do minimalizacji ich rozmiarów. Dowiedz się, co trzeba koniecznie zabrać na plażę, a z czego można zrezygnować.

Plażowy niezbędnik
Autor: Jupiterimages

Spis treści

  1. Wakacje z dzieckiem - krem przed wyjściem z domu na plażę
  2. Wakacje z dzieckiem - w co spakować rzeczy, które bierzecie na plażę
  3. Wakacje z dzieckiem - co spakować, wybierając się z dzieckiem na plażę?
  4. Wakacje z dzieckiem - picie i jedzenie dla dziecka na plaży
  5. wakacje z dzieckiem - zabawki dla dziecka na plażę

Wakacje z dzieckiem powinny być dla wszystkich przyjemnością, a tu często rzeczywistość skrzeczy. Bo wakacje z dzieckiem to czas powtarzania jak mantry "człowieku, nie irytuj się". Ale na wszystko można znaleźć sposób - na nadmiar tobołków ciągniętych na plażę również.

Wakacje z dzieckiem - krem przed wyjściem z domu na plażę

Pamiętaj, że krem ochronny potrzebuje czasu, by się aktywować – dlatego dobrze jest nim wysmarować dziecko przed wyjściem z domu. Za tym rozwiązaniem przemawiają również względy praktyczne – dziecko, podniecony widokiem piasku i wody najprawdopodobniej nie będzie chciał na plaży współpracować z tobą w tej materii.

Wakacje z dzieckiem - w co spakować rzeczy, które bierzecie na plażę

Z mojego doświadczenia wynika, że najpraktyczniejsza jest duża torba z suwakiem w barwach ochronnych (tzn. dobrze ukrywających ewentualne plamy), przy czym jej nieprzemakalność jest wielkim plusem. Przydadzą się też mniejsze torby-kosmetyczki, również nieprzemakalne – na mokre majteczki, kremy z filtrem i ewentualnie pieluszki oraz akcesoria niezbędne do ich zmiany.

Wakacje z dzieckiem - co spakować, wybierając się z dzieckiem na plażę?

Tu dużo zależy od wieku i temperamentu dziecka, ale niektóre  rzeczy z listy są niezbędne bez względu na wiek. Podstawą jest kierowanie się rozmiarem i wagą sprzętu. I tak w przypadku kosmetyków wybieraj jak najmniejsze opakowania, możesz też zamiast brać dwa różne rodzaje kremów z filtrem po prostu korzystać z  balsamu dziecka – nie zaszkodzi ci. Mata do plażowania – warto poszukać egzemplarza, który po złożeniu zajmuje jak najmniej miejsca – jest kilka ciekawych propozycji w sklepach internetowych. Dla mniejszych przydatny może okazać się namiot plażowy – da trochę cienia i można się w nim zdrzemnąć, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Ręcznik – jeden duży, ale cienki zupełnie wystarczy – na plaży raczej nie ma kłopotu z wysuszeniem czegokolwiek. Majteczki na zmianę – trudno przewidzieć niezbędną ilość – sporo zależy od tego, co sądzi na temat chodzenia w wilgotnych majciochach mama dziecka – to dla troszkę starszych, dla tych młodszych – zapas pieluszek (zwykłych i do pływania) z osprzętem czyli chusteczkami jednorazowymi z balsamem. I nie zapomnij o przynajmniej jednej torebce na śmieci.

Wakacje z dzieckiem - picie i jedzenie dla dziecka na plaży

Możecie wziąć z domu – ale wtedy musisz liczyć się z wpływem temperatury na przydatność do spożycia. I albo znaleźć miejsce na torbę termiczną, albo zrezygnować z kanapeczek z wędlinką i nie liczyć na  chłodny soczek. Ja zawsze stawiałam na herbatniczki i wafelki (te bez kremu) oraz ewentualnie cukierki (twarde typu landrynki). Warto wcześniej zorientować się czy w pobliżu waszego grajdołka nie ma punktu gastronomicznego z przekąskami i napojami. Zresztą prawda jest taka, że w godzinach, kiedy słońce najmocniej przygrzewa powinniście zniknąć z plaży, więc tego jedzenia wcale nie musi być dużo. Picie ważniejsze. Najlepiej, by była to woda. Jeśli maluch uznaje tylko soki, to w tajemnicy przed nim dolej do buteleczki przynajmniej 1/3 wody – im mniej cukru tym lepiej zgasi pragnienie.

wakacje z dzieckiem - zabawki dla dziecka na plażę

O nich nie powinnaś zapomnieć. Przede wszystkim wiaderko z dodatkami. Do tego rękawki do pływania, okularki, sprzęt do nurkowania, piłka plażowa – w zależności od wieku i potrzeb. Starszemu możesz wytłumaczyć, że jeden dzień – jeden zestaw czyli jeśli dzisiaj dźwigasz sprzęt do kopania w piasku to jutro do weźmiesz ten do nurkowania. I nie daj się przekonać młodemu człowiekowi, że będzie niósł sam swoje tobołki – bo zawsze kończy się to tak, że po przejściu góra 100 metrów i tak ty je przejmujesz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza