WAKACJE Z DZIECKIEM: zabawy z dzieckiem na plaży

2013-07-02 14:08

W czasie wakacji z dzieckiem nie wystarczy dotrzeć na plażę. Trzeba jeszcze zadbać o to, by dziecko się nie nudziło. Bo zazwyczaj tylko przez pierwszy dzień-dwa dziecko jest na tyle zafascynowane piaskiem i wodą, że nie zauważa upływu czasu. Ale już kolejne dni mogą wymagać od ciebie nieco wysiłku umysłowego i większego, niż tylko czujna obserwacja, zaangażowania w zabawę z dzieckiem. Podpowiadamy, w co się bawić z dzieckiem na plaży.

Zabawy z dzieckiem na plaży
Autor: _photos.com|photos.com Zabawy z dzieckiem na plaży

Zabawy z dzieckiem na plaży wcale nie muszą być dla rodziców traumatycznym przeżyciem. Wystarczy, że przypomnicie sobie, co wy w wieku waszych dzieci robiliście nad wodą, spędzając urlop z rodzicami.

Wakacje z dzieckiem - w co sie bawić na plaży

  • Zabawa pierwsza: rybka w wodzie

Oczywiście kupiliście przed wyjazdem wszelkie niezbędne akcesoria, bo świetnie wiecie, że w nawet najmniejszym kurorcie zwykłe dmuchane kółko jest dwa razy droższe niż w waszym osiedlowym sklepie. Wśród nich powinny się znaleźć, stosownie do wieku malca i jego stopnia oswojenia z wodą:
sprzęt dmuchany ułatwiający pływanie (rękawki ułatwiające naukę pływania, kółko lub jakieś pływające zwierzątko) lub deska do pływania, okularki, płetwy, maska, rurka, pieluszki do pływania. Pamiętaj, że największą radość dziecko będzie miało, gdy ty wejdziesz razem z nim do wody a nie tylko będziesz rzucać czujne spojrzenia z koca na brzegu.

  • Zabawa druga: wielki budowniczy

Potrzebuje łopatek w kilku rozmiarach, grabek i foremek oraz wiaderka. Przydadzą się też wszelkie kamyczki, muszelki i wodorosty. Szczególnie zapaleni biorą nawet koparki, ale tak naprawdę i nieuzbrojonymi w profesjonalny sprzęt łapkami można zdziałać cuda. Choć oczywiście wyrzucona przez morze deseczka i jednorazowy kubeczek zdecydowanie ułatwią pracę.

  • Zabawa trzecia: sportowiec

W nogę ciężko grać na plaży, i to nie z powodu piachu a braku miejsca. Lepsza będzie piłka dmuchana i odbijana. Przydać się może też ringo i sprzęt do badmintona lub frizbee.

  • Zabawy z rodzicami

Buduje się świetnie zamki z piasku otoczone fosami i przybrzeżne jeziora. Hitem wakacji mogą stać się autostrady  (szczególnie te górskie). Pod warunkiem, że tatuś lub mamusia przypomną sobie swoje własne dzieciństwo i zdobędą kapsle i urządzą wielkie wyścigi. Fajnym pomysłem jest też usypanie wielkiej góry piachu i wyrzeźbienie z niej jakiegoś zwierzątka – rekordy popularności biją żółwie, krokodyle i wieloryby.
Tatuś (lub mamusia, ale one zazwyczaj nie przepadają za tym) może sprawić dziecku wielką radość, gdy poprosi je o obłożenie swojego ciała wilgotnym (albo mokrym) piachem dla ochłody. Leżącego tatę można też wtoczyć do wody, a mamie przynieść w wiaderku chłodną falę.

  • Zabawy ze wspomaganiem

Jeśli nie przyjechaliście z zaprzyjaźnionymi rodzinami to starajcie się zakładać bazę w pobliżu innych rodziców z dziećmi. Jeśli w pobliżu są inni rodzice z dziećmi, to możecie wspólnie z nimi organizować czas maluchom. A i macie większe szanse, że dzieci zajęte sobą dadzą wam chwilę wytchnienia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza