Wakacje z dziećmi – czy taki wypoczynek jest możliwy?

2014-07-15 22:34

Wakacje  z dziećmi mają być relaksem i odpoczynkiem. Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy na urlop jechać z dziećmi, czy może raczej zostawić je pod opieką babci. Wy postanowiliście jechać razem – pozostaje zatem tylko ustalić wszystko tak, aby wakacyjny wyjazd był relaksem, a nie źródłem frustracji.

Spis treści

  1. Wybierzcie miejsce… dla was wszystkich
  2. Przemyślcie opcję niani
  3. Zwiększcie tolerancję
  4. Wakacje z niemowlęciem – niezbędne akcesoria
  5. Nie twórzcie idealnych wizji

Wbrew pozorom, wakacyjny relaks z dziećmi jest możliwy. Aby jednak tak się stało, musisz nastawić się na pewne kompromisy. Oto, jak sprawić, by wakacyjny relaks z dziećmi był… naprawdę odpoczynkiem.

Wybierzcie miejsce… dla was wszystkich

Miejsce, w które się udacie na wakacje z dziećmi, gra bardzo ważną rolę. Przede wszystkim – jeśli macie bardzo małe dzieci, musi zapewniać wam komfort. Wszystkie przyczepy czy kampingi oczywiście odpadają, bo nawet, jeśli takie rozwiązanie wydaje się „fantastyczną przygodą”, to organizacja szczegółów szybko zepsuje wam nastroje. Wybrane miejsce musi być także bezpieczne. Domek nad stawem może i jest piękny, ale nie będziecie mogli ani na chwilę się rozluźnić, gdy dzieci na minutę znikną z waszych oczu.

Istotne są również atrakcje. Nawet jeśli jako bezdzietna para uwielbialiście cieszyć się leżeniem plackiem na plaży, to tym razem zaplanujcie inne wakacje – dzieci nie tolerują takiej bezczynności. Wybierzcie więc takie miejsce, w którym także i maluchy będą mogły się świetnie bawić.

Przemyślcie opcję niani

Czasem warto zastanowić się nad zabraniem kogoś ekstra na wspólne wakacje – taką osobą może być na przykład babcia. Jeśli tylko będzie miała ochotę (oczywiście to musi być luźna propozycja), możecie zaproponować jej opłacenie wyżywienia i pobytu, w zamian za dwie – trzy godzinki dziennie opieki nad malcami, podczas których moglibyście spędzić chwile tylko we dwoje. Taka mała odskocznia będzie wam bardzo przydatna!

Jeśli jednak okaże się, że taka opcja nie jest możliwa, nie rezygnujcie z chwil tylko dla siebie. Kiedy maluchy pójdą spać, pod żadnym pozorem nie włączajcie telewizora. Zamiast tego po prostu posiedźcie razem, wypijcie po lampce wina  - róbcie to, na co brakuje wam czasu na co dzień.

Zwiększcie tolerancję

Warunkiem udanych wakacji z dziećmi jest odstąpienie od pewnych zasad, które panują w domu w zwykłe dni. Oczywiście nie oznacza to nagłego przyzwolenia na przeklinanie czy dłubanie w nosie. Jeśli jednak przymkniecie oko na późne pory spania, duże porcje lodów i przybrudzone koszulki, z pewnością wszystkim wyjdzie to na zdrowie. Nie obawiaj się, że dzieci nagle staną się „rozbestwione” – one doskonale wyczuwają, że wakacje to „inny czas” i mogą pozwolić sobie na więcej. I nie ma w tym niczego złego!

Wakacje z niemowlęciem – niezbędne akcesoria

Jeżeli decydujecie się na wyjazd z niemowlakiem, zapakujcie wszelkie akcesoria, które ułatwią wam zwiedzanie albo odpoczynek. Mowa między innymi o nosidle dla dziecka – zajmuje mało miejsca, a zapewnia komfort rodzicom i zaspokojenie ciekawości malucha.

Nie twórzcie idealnych wizji

Czasem zdarza się, że wakacje, choć miały być cudowne, okazują się być bardzo męczące. Powodem tego bywa złe nastawienie – oczekujemy, że skoro w końcu mamy urlop i w końcu wyjeżdżamy, to wszystko musi być idealne. Niestety, nie musi – pogoda może się zepsuć, sąsiedzi z domu obok będą zbyt głośni, a dzieci – marudne. I tak się, niestety, zdarza, a dopiero zaakceptowanie tego, że wakacje nie będą perfekcyjne, pozwoli wam się z nich naprawdę cieszyć.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza