Wakacyjny wypad dla całej rodziny? Przygotowałyśmy dla was 5 arcyciekawych pomysłów!

2024-07-03 10:47

W wakacje czasami ciężko jest wymyślić ciekawą aktywność dla naszych pociech. Na szczęście w Polsce znajdziemy całe mnóstwo najrówniejszych atrakcji, w których bawić się można całą rodziną. Przygotowaliśmy dla was zestawienie TOP 5 najciekawszych atrakcji.

Wakacyjny wypad dla całej rodziny? Przygotowałyśmy dla was 5 arcyciekawych pomysłów!
Autor: fot. Getty Images Wakacyjny wypad dla całej rodziny? Przygotowałyśmy dla was 5 arcyciekawych pomysłów!

Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by móc ciekawie spędzić czas całą rodziną. W Polsce znajdziemy całą masę najróżniejszych atrakcji, które pozwolą nam świetnie się bawić. Dla tych, którzy nie mają pomysłu jak spędzić wolny czas, przygotowaliśmy zestawienie kilku z najciekawszych polskich atrakcji dla całej rodziny. Wybór mamy szeroki.

Julinek Park w Lesznie k. Warszawy

Na pierwszy ogień pójdzie Julinek Park. Jest to miejsce, w którym została zebrana cała masa atrakcji nie tylko dla dzieci. Znajdziemy tutaj park linowy, wesołe miasteczko oraz pole do mini-golfa. Podczas letnich szaleństw nie można również zapomnieć o parku wodnym, który również tutaj znajdziemy. Park położony jest w Lesznie, zaledwie 36 kilometrów do Warszawy. Zaznaczamy jednak, by zasmakować wszystkiego, co oferuje nam park, może nie wystarczyć dnia. Park mieści się na terenie dawnej bazy cyrkowej, więc można również odwiedzić tutaj wystawę sztuki cyrkowej lub zobaczyć przedstawienie. Jedno jest pewne, nuda tutaj niestraszna.

Las Odkrywców w Ułężu

Innym pomysłem na ciekawe spędzenie czasu będzie wycieczka do Lasu Odkrywców. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Nieco różni się on od innych parków tematycznych. Jest to miejsce, gdzie można ciekawie spędzić czas, a przy okazji odpocząć w otoczeniu natury. Czekają tam na nas różnorodne atrakcje. To miejsce łączy ze sobą zabawę i edukację. Park znajduje się w Ułężu w województwie lubelskim.

Wakacje ze starociami

Magiczne Ogrody w lubelskim

Innym miejscem na ciekawe spędzenie czasu są Magiczne Ogrody położone w Trzciankach w województwie lubelskim. Jest to jedyny rodzinny park tematyczny w Polsce, który został zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Jest to piękne połączenie ogrodu z baśniową opowieścią. Park pozwala połączyć edukację ze świetną zabawą. W parku znajdziemy tak zwany ogród sensoryczny, gdzie wszystkie nasze zmysły będą intensywnie pracować. To idealne miejsce, by stymulować rozwój i wyobraźnię naszych pociech.

Świat Labiryntów na Kaszubach

Szukając świetniej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych możemy skierować się na Kaszuby. To właśnie tu zlokalizowany jest Świat Labiryntów, który jest niepowtarzalnym miejscem na mapie Polski. Tutaj możemy spróbować swoich sił w poszukiwaniu wyjścia z nawet najtrudniejszego labiryntu. Taka zabawa pomoże nam z koncentracją i polepszeniem pamięci. W ten prosty sposób uczymy się logicznie myśleć. Jest to zdecydowanie świetna zabawa dla całej rodziny.

Experyment w Gdyni

O Centrum Kopernika słyszeli niemal wszyscy. Nie jest to jednak jedyne tego typu miejsce w Polsce. Jeśli chcemy się uczyć, a przy okazji bawić, warto również zajrzeć do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Tu znajdziemy interaktywne wystawy i przestrzeń do eksperymentowania. Coś dla siebie znajdzie tutaj. Miejsce to zachęca do odkrywania i pozwala zafascynować się nauką.