Weekend z dzieckiem. Karpacz: Park Rozrywki Western City

2008-05-22 16:08

Western City w Karpaczu to park rozrywki, prawdziwe kowbojskie miasteczko, którego drewniane budynki są ściśle wzorowane na zabudowaniach z Dzikiego Zachodu. Przygotowane przez właścicieli atrakcje dla dzieci i dla dorosłych sprawiają, że w Parku Rozrywki Western City można spędzić naprawdę wyjątkowy weekend z dzieckiem.

Westernowe Miasteczko koło Karpacza
Autor: archiwum redakcji

Western City to osadzony w westernowym klimacie park rozrywki, kowbojskie miasteczko, w którym arakcje dla dzieci (i dla dorosłych) czekają na gości na każdym kroku. Jest ich tak dużo, że warto spędzić tu cały weekend z dzieckiem lub zrobić dwudniowy przystanek, jeśli jeśli zdecydowaliście się na wędrowne wakacje z dzieckiem (jest możliwość przenocowania). W centrum miasta znajduje się Saloon, biuro Szeryfa, który strzeże prawa i porządku, Western Press, Sklep Kolonialny, Poczta.
Od początku istnienia, miasteczko jest oblegane przez turystów i uznawane za jedną z największych atrakcji Karpacza. Jedni przychodzą, bo lubią muzykę, inni chcą pokazać dziecku żywego konia i odpocząć na rozległej łące z widokiem na góry. Jeszcze inni próbują sił na "strzelnicy indiańskiej", albo wspinają się na wysoki i śliski słup. Bywa, że szeryf ustanawia za ten wyczyn nagrodę - butelkę piwa, a dla małolatów - butelkę coli. Śmiałkowie mogą zmierzyć się z bykiem – niewielu udaje się utrzymać na jego grzbiecie, zapolować na bizona (sztucznego oczywiście), albo po prostu wydoić krowę (całkiem prawdziwą). Po tych atrakcjach warto zajrzeć do saloonu, gdzie dziewczyny w strojach z epoki serwują kowbojskie dania.

Napady, pojedynki, rodeo i inne atrakcje dla dzieci

Stojący w pobliżu Saloonu Bank często pada ofiarą napadów żądnych złota rewolwerowców z bandy Morgana, którzy usiłują pokonać szeryfa i przechwycić wielką dostawę złota.
Widowiskowe strzelaniny można zobaczyć codziennie o godzinie 15.10. Czas ten nie został wybrany przypadkowo – każdy wielbiciel westernów pamięta słynny „15.10 do Yumy”. Inne przedstawienie z życia kowbojów zobaczymy o godzinie 12.00. A cóż mogłoby się odbywać w samo południe, jeśli nie pojedynki rewolwerowców? Skórzane kapelusze, kurtki z frędzlami i rozetami symbolizującymi przyjaźń z Indianami, czapsy – specjalne skórzane ochraniacze na spodnie do jazdy konnej, różnobarwne chusty, przy pasach ozdobne kabury i kolty, zawsze pod ręką – tak wyglądają kowboje i kowbojki - obsługa miasteczka. Po ulicach przechadzają się również piękne panie w długich sukniach z gorsetami, wachlując się pięknie wyszywanymi wachlarzami, rozmawiając z gośćmi i opowiadając o historii Dzikiego Zachodu oraz licznych atrakcjach Western City.

W miasteczku organizowane są zabawy kowbojskie, konkursy, pojedynki rewolwerowców oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Karkonoszy w Płukaniu Złota, Zawody o Puchar Western City w pływaniu Canou i Mistrzostwa o Puchar Western City w Rzucie Belką.

Ściegny k/Karpacza
ul. Nad Łomicą,
tel. 075 761 95 60
www.western.com.pl

Poniedziałek – Piątek
Godz. 12 – pojedynek rewolwerowców
Godz. 13 – pokaz tańca indiańskiego
Godz. 15.10 – napad na bank
Godz.. 17 - napad na bank

Sobota-Niedziela
Godz. 12 – pojedynek rewolwerowców
Godz. 13 – pokaz tańca indiańskiego
Godz. 15.10 – napad na bank
Godz. 16.30 – Rodeo Show
Godz.. 17 - napad na bank

www.western.com.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza