Weekend z dzieckiem: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

2008-12-08 17:13

Zastanawiasz się, gdzie spędzić najbliższy weekend z dzieckiem? Wizyta w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju to świetny pomysł zarówno na weekend z dzieckiem jak i na jednodniową wycieczkę. Naprawdę warto zobaczyć, jak kiedyś wytwarzano ręcznie papier i spróbować zrobić to samemu. Sam przekonasz się, czy trudna to sztuka, gdy na warsztatach czerpania papieru wykonasz go samodzielnie. Zrobiony przez siebie arkusz otrzymasz na pamiątkę pobytu w muzeum. Ale w muzeum przygotowano jeszcze inne atrakcje dla dzieci.

Super atrakcje dla dzieci to rozmaite warsztaty plastyczne, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Poza "Rękodziełem papierniczym", gdzie nauczycie się czerpać papier, wielką frajdę przyniosą wam na pewno "Papierowe fantazje".

Na zajęciach poczujecie się jak artyści, wykonując oryginalne kartki na każdą okazję, kolorowe ozdoby choinkowe i inną galanterię z papieru ręcznie czerpanego. W czasie zajęć "Grafika - sztuka na papierze"poznacie techniki graficzne i warsztat pracy artysty grafika. I jak on własnoręcznie stworzycie najprawdziwszą grafikę! Wiecie co to jest "Filigran - strażnik papieru"? Szczegółów dowiecie się na warsztatach, które właśnie tak się nazywają. Tymczasem krótka podpowiedź: odkryjecie tam tajniki znaku wodnego i oczywiście, wykonacie go sami!
Jeśli chcecie w ciekawy i twórczy sposób spędzić weekend z dzieckiem w sobotnie przedpołudnie przyjdźcie na warsztaty rodzinne. "Sobota w papierni dusznickej" to zajęcia, podczas których wspólnie będziecie czerpać papier, stworzycie własny znak wodny lub ułożycie papierowy kolaż.

Muzeum w Dusznikach Zdroju mieści się w pięknym młynie papierniczym z XVII wieku. To ciekawe miejsce zaliczane jest do największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, dlatego warto również tu wstąpić, jeśli zdecydowaliście się na wędrowne wakacje z dzieckiem po tym regionie. Rocznie zwiedza je około 60 tysięcy osób. Każdego lata organizowany jest tu festyn „Święto Papieru”. Muzeum położone jest nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, na południowych obrzeżach miasta, przy międzynarodowej trasie biegnącej w kierunku granicy z Czechami.

Muzeum Papiernictwa
ul. Kłodzka 42
57-340 Duszniki Zdrój
email: oswiat@muzpap.pl
tel. (74) 86 69 248

Muzeum jest czynne:
- od V do X - od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 17.00, w niedzielę 9.00 - 15.00;
- od XI do IV - od wtorku do niedzieli, w godz.  9.00 - 15.00;
- nieczynne w poniedziałki - od XI do V - oraz w święta.
W niedzielę wstęp jest bezpłatny. Dzienna liczba biletów jest jednak ograniczona do 30 wejściówek na 30 minut. Do zwiedzania dostępne są tylko ekspozycje stałe - bez pokazowego czerpania papieru.
Ceny biletów:  normalny 10,00 zł , ulgowy 7,00 zł , rodzinny (rodzice z dziećmi w wieku od 7 do 16 lat) - 25,00 zł.
Usługa przewodnicka: 40,00 zł
Więcej dowiesz się na: www.muzpap.pl

www.muzpap.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza