Wrocław z dzieckiem. Atrakcje we Wrocławiu dla dzieci - co robić latem?

2023-06-15 13:19

Wrocław to miasto, w którym jest wiele atrakcji dla dzieci. W końcu miasto to znajduje się w czołówce najciekawszych miejsc w Polsce. Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska. Zobaczymy tam m.in. Afrykarium, ogród zoologiczny, interaktywny plac zabaw, Hydropolis (wystawę poświęconą wodzie) i oczywiście Panoramę Racławicką. Jakie atrakcje turystyczne we Wrocławiu warto zobaczyć?

Atrakcje dla dzieci Wrocław
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

 1. Czy Wrocław z dzieckiem to dobry pomysł?
 2. Co robić we Wrocławiu z dziećmi?
 3. Atrakcje Wrocławia z dziećmi
 4. Afrykarium we Wrocławiu
 5. JumpWorld Wrocław
 6. Kolejkowo Wrocław
 7. Punkt widokowy Sky Tower
 8. Przydatne przy podróżach:
 9. Panorama Racławicka
 10. Interaktywny plac zabaw we Wrocławiu
 11. Aquapark Wrocław
Kolejkowo Wrocław
Autor: materiały prasowe

Czy Wrocław z dzieckiem to dobry pomysł?

Wrocław to piękne miasto, które ma cudowną starówkę i oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Znany jest przede wszystkim z ogromnego zoo, którego nie da się zwiedzić w jeden dzień, a także ze ścieżek krasnali. Wrocław oferuje również aquapark, JumpWorld, czyli park trampolin i wiele innych rozrywek dla dzieci. Rodzice będą zaś mogli nacieszyć oczy pięknymi kamienicami na starym mieście i wypić dobrą kawę w jednej z klimatycznych kawiarenek.

Co robić we Wrocławiu z dziećmi?

Do Wrocławia najlepiej wybrać się przynajmniej na weekend, choć nie zdążymy wtedy zobaczyć wszystkich atrakcji. Na samo Afrykarium i Zoo warto przeznaczyć dwa dni, bo dzieci z pewnością nie będą chciały stamtąd wyjść. Oprócz tego warto pospacerować po klimatycznej i dużej starówce, odwiedzić Powietrzne Miasto, Hydropolis, aquapark czy Wrocławski Teatr Lalek. Wrocław oferuje wiele atrakcji, dlatego to wspaniały kierunek na letni wyjazd.

Atrakcje Wrocławia z dziećmi

Co warto zobaczyć we Wrocławiu z dziećmi?

 • Afrykarium
 • JumpWorld
 • Teatr Lalek
 • Kolejkowo
 • Hydropolis
 • Manufakturę cukierków
 • Aquapark

Afrykarium we Wrocławiu

Afrykarium to oceanarium, w którym możemy zobaczyć afrykańską faunę i florę. Miejsce z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Zobaczymy tam około 200 gatunków zwierząt, takich jak: hipopotamy, kotiki, pingwiny, manaty, antylopy czy mrówniki, a w podwodnym świecie będą towarzyszyły nam rekiny. Ogromne wrażenie na zwiedzających robi  Rafa Morza Czerwonego dzięki tysiącom kolorowych ryb i sztucznym koralowcom na chwilę możemy przenieść się w świat dotąd nam nie znany. Jedną z krain w Afrykarium jest Dżungla Dorzecza Kongo, gdzie można zobaczyć prawdziwego krokodyla. Do dyspozycji zwiedzających jest również taras widokowy.

Cennik: bilet normalny 30 zł, ulgowy  20 zł

Adres: ul. Wróblewskiego 1-5, Wrocław

Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca dla dzieci w Karpaczu >>

JumpWorld Wrocław

Park trampolin to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Mogą tam aktywnie spędzić czas wszyscy bez względu na wiek. Wizyta w parku trampolin to oderwanie się od rzeczywistości, aktywność fizyczna i miło spędzony czas w gronie najbliższych. Warto jednak pamiętać, że z takiej formy rozrywki mogą korzystać dzieci od 3. roku życia, skacząc pod kontrolą opiekuna. Zwiedzając Wrocław z dziećmi warto odwiedzić z nimi miejsca, takie jak park trampolin.

Cennik: bilet normalny 29zł

Adres: ul. Otmuchowska 15, Wrocław (Tarnogaj)

Zakopane dla dzieci. Atrakcje turystyczne dla dzieci i rodziców w Zakopanem >>

Fot. JumpWorld Wrocław

Kolejkowo Wrocław

Kolejkowo jest największą makietą kolejową w Polsce, starającą się odwzorować Dolny Śląsk. W Kolejkowie zobaczymy scenki z życia mieszkańców miasteczka, turystów na górskich szlakach, narciarzy, a nawet plażowiczów. Na makiecie odwzorowane zostały ważne miejsca dla Dolnego Śląska, jak: Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu czy schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich. Na makiecie znajdują się 162 budynki, 2300 figurek ludzi i zwierząt oraz 430 metrów torowiska.

Cennik: bilet ulgowy 15 zł, normalny 19 zł

Adres: pl. Orląt Lwowskich 20B, Wrocław

Fot. Kolejkowo Wrocław

Punkt widokowy Sky Tower

Punkt widokowy Sky Tower mieści się na 49. piętrze drapacza chmur. Widok na miasto roztacza się z wysokości 200 metrów, co sprawia, że każdy kto odwiedzi Wrocław chce się znaleźć w tym miejscu. Gwarancja niesamowitych widoków przyciąga turystów i z całą pewnością jest to atrakcja turystyczna dla małych i dużych.

Cennik: bilet ulgowy od 6 zł, normalny 9 zł

Adres: ul.  Powstańców Śląskich 95, Wrocław

Pomysły na fajne zabawy dla przedszkolaków w domu i na spacerze >>>

Przydatne przy podróżach:

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka to historyczny już obraz o wymiarach 15x114m przedstawiający zwycięstwo wojsk polskich w bitwie pod Racławicami. Jest to jedyne tego typu dzieło pochodzące z XIX wieku. Pomysłodawcami Panoramy Racławickiej byli Jan Styka i Wojciech Kossak. Miejsce to obowiązkowo powinniśmy dodać do listy najważniejszych i najciekawszych miejsc we Wrocławiu, które koniecznie trzeba zobaczyć!

Cennik: bilet ulgowy 23 zł, normalny 30 zł

Adres: ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 11, Wrocław

Interaktywny plac zabaw we Wrocławiu

Interaktywny plac zabaw jest jedną z wystaw w Centrum Sztuki WRO. Multimedialna wystawa to dla dzieci możliwość ciekawie spędzonego czasu i rozwoju. Będąc we Wrocławiu warto zobaczyć to miejsce i zapoznać najmłodszych ze sztuką w przystępnej dla nich formie. Dzieci mogą dotykać poszczególne przedmioty, poznając je w ten sposób i oczekując na reakcję. Stworzenie własnego utworu muzycznego czy skakanie po kolorowych kwadratach to dla dzieci świetne doświadczenie.

Adres: ul. Widok 7, Wrocław

Kreatywne zabawy z dzieckiem bez telewizora >>>

Aquapark Wrocław

Wizyta w aquaparku to rozrywka, którą uwielbiają wszystkie dzieci bez względu na wiek. Kiedy zwiedzimy już wszystkie atrakcje turystyczne doskonałym pomysłem na spędzenie czasu będzie aktywny wypoczynek na basenie. Do wyboru jest siedem zjeżdżalni dostosowanych do wieku i oczekiwań bywalców aquaparku. Dla dzieci przygotowana jest specjalna strefa o nazwie Dziecięca Zatoka. Dla najmłodszych przygotowany jest basen do głębokości 50 cm z brodzikiem 15 cm. Dodatkową atrakcją są armatki wodne i okręt piracki.

Cennik: od 18 zł /h

Adres: ul. Borowska 99, Wrocław

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Nasi Partnerzy polecają