Jeśli twoja tak nie robi, jesteś szczęściarą. 12 konfliktów z teściowymi po narodzinach dziecka

2022-04-15 14:38

Problemy z teściową to klasyk gatunku "rodzina". Ale, gdy urodzisz dziecko, może być jeszcze gorzej! Część zachowań teściowych to niezmienne od dekad przywary, ale punkty 6. i 10. to zdecydowane hity wśród teściowych kobiet z pokolenia Millenialsów. To zaczynamy. Czym się popisze wkurzająca teściowa po porodzie?

teściowa babcia
Autor: Getty Images Wkurzające zachowania teściowych po narodzinach wnuków.

Nawet najcudowniejsza relacja z teściową najczęściej bywa nadszarpnięta, gdy na świecie pojawia się JEJ WNUK lub wnuczka. Źródła tego konfliktu mogą być różne, w zależności od sytuacji i charakterów.

Część "mamuś" staje się natarczywa, inne służą "dobrymi" radami, pozostałe rozpoczynają niezdrową konkurencję. Są jeszcze takie, które sprytnie wymiksowują się z jakiegokolwiek pomagania, bo na babcieństwo "są za młode". 

Jak potoczą się Wasze losy, gdy na świecie pojawi się dziecko, którego jesteś matką, ale ma też geny teściowej i jakby nie było, jest jednym z najbliższych członków jej rodziny? Wszystko zależy od tego, jak wyglądały Wasze relacje jeszcze przed ciążą i od tego, czy obydwie strony mają dobre chęci. 

Jeśli nikt nie chce ugrać, w toksyczny sposób zbyt wiele dla siebie i nie patrzy na pojawienie się dziecka w rodzinie egoistycznie, to będzie dobrze. Po jakimś czasie! Najpierw młodą mamą musza przestać rządzić hormony. A świeżo upieczona babcia musi otrzaskać się z sytuacją, która też jest dla niej rewolucją. Ale zanim to nastąpi, o ile w ogóle...

Zobacz w naszej GALERII, czym zajdzie ci za skórę teściowa po narodzinach dziecka:

Czytaj także: Gdy dziadkowie wtrącają się w wychowanie dziecka - co robić?

Mieszkanie z teściami - jak żyć pod jednym dachem z rodzicami partnera?

Wzruszająca historia. Babcia zbiera na terapię dla prawnuczki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza