Jeśli twoja tak nie robi, jesteś szczęściarą. 12 konfliktów z teściowymi po narodzinach dziecka

2022-04-15 14:38

Problemy z teściową to klasyk gatunku "rodzina". Ale, gdy urodzisz dziecko, może być jeszcze gorzej! Część zachowań teściowych to niezmienne od dekad przywary, ale punkty 6. i 10. to zdecydowane hity wśród teściowych kobiet z pokolenia Millenialsów. To zaczynamy. Czym się popisze wkurzająca teściowa po porodzie?

teściowa babcia
Autor: Getty Images Wkurzające zachowania teściowych po narodzinach wnuków.

Nawet najcudowniejsza relacja z teściową najczęściej bywa nadszarpnięta, gdy na świecie pojawia się JEJ WNUK lub wnuczka. Źródła tego konfliktu mogą być różne, w zależności od sytuacji i charakterów.

Część "mamuś" staje się natarczywa, inne służą "dobrymi" radami, pozostałe rozpoczynają niezdrową konkurencję. Są jeszcze takie, które sprytnie wymiksowują się z jakiegokolwiek pomagania, bo na babcieństwo "są za młode". 

Jak potoczą się Wasze losy, gdy na świecie pojawi się dziecko, którego jesteś matką, ale ma też geny teściowej i jakby nie było, jest jednym z najbliższych członków jej rodziny? Wszystko zależy od tego, jak wyglądały Wasze relacje jeszcze przed ciążą i od tego, czy obydwie strony mają dobre chęci. 

Jeśli nikt nie chce ugrać, w toksyczny sposób zbyt wiele dla siebie i nie patrzy na pojawienie się dziecka w rodzinie egoistycznie, to będzie dobrze. Po jakimś czasie! Najpierw młodą mamą musza przestać rządzić hormony. A świeżo upieczona babcia musi otrzaskać się z sytuacją, która też jest dla niej rewolucją. Ale zanim to nastąpi, o ile w ogóle...

Zobacz w naszej GALERII, czym zajdzie ci za skórę teściowa po narodzinach dziecka:

Czytaj także: Gdy dziadkowie wtrącają się w wychowanie dziecka - co robić?

Mieszkanie z teściami - jak żyć pod jednym dachem z rodzicami partnera?

Wzruszająca historia. Babcia zbiera na terapię dla prawnuczki