7 sekretów udanego związku

2014-09-12 18:15

Każdy ma szansę stworzyć udany, satysfakcjonujący i długotrwały związek, ale nie wszystkim to jednak wychodzi. Dlaczego? W czym tkwi sekret udanych relacji? Warto poznać aż 7 zasad, które są pomocne w tworzeniu związków!

7 sekretów udanego związku
Autor: _photos.com Każdy ma szansę stworzyć udany związek!

Mogłoby się wydawać, że stworzenie udanego związku to nic trudnego. W końcu "cały w tym ambaras, żeby dwoje chciało naraz". Ona i on spotykają się, zakochują się w sobie i... No właśnie dalej różnie bywa. Zdarza się, że po latach okazuje się, że to nie to, nie tak miało być, że zmieniły się oczekiwania partnerów czy priorytety. A może on się zmienił lub ona? Czar pryska, związek się rozpada, pozostaje kolejne rozczarowanie.

Może być jednak inaczej, w końcu na pewno w twoim otoczeniu nie brakuje szczęśliwych i udanych związków. W czym tkwi ich sekret? Jakim cudem ona i on wytrzymują ze sobą tak długo, a do tego wciąż patrzą na siebie tak, jakby spotkali się wczoraj? Czy tego chcesz, czy nie, miłość jest decyzją. Motyle w brzuchu, uginające się z wrażenia nogi, emocje to wszystko towarzyszy zakochaniu. A miłość przychodzi z czasem i zależy wyłącznie od ciebie. To ty decydujesz, że chcesz kochać tego człowieka do końca życia. Warto więc poznać 7 sekretów, które pomogą ci trwać w tej decyzji.

MAŁŻEŃSTWO czy życie NA KOCIĄ ŁAPĘ. Co robić, gdy rodzina wywiera presję? RADY psychologa >>

Udany związek: 7 sekretów

1. Rozmowy

Rozmowa to absolutna podstawa każdej udanej relacji. Nie chodzi o zwykłe opowieści, jak minął dzień, ale przede wszystkim o rozmowy na trudne tematy. W rozmowach zawsze bądź szczera i tego samego oczekuj od swojego partnera. Jeśli tego zabraknie, to po latach może się okazać, że dopiero się dowiadujesz o jego życiowych planach. Dzięki rozmowom masz szansę dowiedzieć się, czy macie wspólne wizje życia i priorytety. Im szybciej się tego dowiesz, tym masz większą szansę, żeby stworzyć udaną relację lub zakończyć tę, która nie sprawi ci satysfakcji i nie da szczęścia.

2. Wspólne priorytety i wartości

To fundamenty udanego związku. Jak bowiem można wyobrazić sobie życie u boku osoby, która ma zupełnie inne priorytety, cele i wartości niż ty? W związku najważniejsze jest nie patrzenie na siebie, ale razem przed siebie. Inne wizje życia partnerów świadczą o zwyczajnym niedopasowaniu.

3. Zaufanie

Zaufanie jest kluczowym elementem jakiejkolwiek bliskiej relacji. Bez zaufania nie możesz zbudować udanego związku. Bez zaufania związek nie przetrwa żadnego kryzysu i nie przezwycięży problemów.

4. Wyrozumiałość

W udanym związku partnerzy muszą być dla siebie wyrozumiali. Nikt bowiem nie jest idealny i każdy ma swoje wady. Na wiele z nich naprawdę można przymknąć oko!

Ciąża ZBLIŻA partnerów >>

5. Troska

W związku tworzycie jedną drużynę i musicie troszczyć się o siebie i dbać o siebie nawzajem. Konieczne jest, aby każda osoba dążyła do czynienia dobra dla drugiej osoby. Na tym właśnie polega miłość!

6. Kompromisy

Bez nich się nie obędzie! Choćbyście byli najlepiej dopasowaną parą, to zawsze coś was poróżni. W końcu nie jesteście jedną osobą w dwóch ciałach (mimo wszystko...). Dlatego warto pamiętać, że zawsze trzeba dążyć do kompromisu. Oczywiście nie w przypadku fundamentalnych kwestii (patrz pkt 2.), bo to po prostu się nie uda.

7. Pasja

Dobrze jest, gdy partnerzy mają wspólną pasję i mogą ją ze sobą dzielić (gotować, jeździć na rowerach, chodzić na filmy do kina czy sztuki teatralne). To wzmacnia każdą relację i zbliża do siebie ludzi. A ile jest tematów do rozmów!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza