NADOPIEKUŃCZOŚĆ powodem zdrad? Mężczyźni zdradzają, bo kobiety poświęcają uwagę dzieciom

2014-07-16 15:16

Wiele związków po pojawieniu się pierwszego dziecka na świecie przechodzi kryzys. Kobiety nie widzą świata poza maleństwem, a mężczyźni są zazdrośni, że to nie oni teraz są najważniejsi. I zaczynają szukać przestrzeni, w której mogą odreagować. Często jest nią zdrada - nadopiekuńczość sprzyja bowiem niewierności małżeńskiej.

Zdrada w związku
Autor: mjakmama24.pl Nadopiekuńczość w stosunku do dzieci sprzyja niewierności małżeńskiej.

Spis treści

  1. Zdrada w związku: nie zaniedbuj partnera
  2. Zdrada w związku: najciemniej pod latarnią?

Gdy w związku pojawia się dziecko, świat staje na głowie. Dla mam maluch staje się oczkiem w głowie, które trzeba tulić, kochać i o które należy dbać ze wszystkich sił. Dla ojców dziecko najczęściej jest powodem do dumy. Z czasem jednak może stać się... problemem.

Zdrada w związku: nie zaniedbuj partnera

Zdrada w związku pojawia się wtedy, kiedy jedna ze stron nie może zaspokoić swoich potrzeb u drugiej osoby (niezależnie od tego, jakie one są). Według danych serwisu internetowego ułatwiającego nawiązanie romansu, do niewierności małżeńskiej często doprowadza... nadopiekuńczość matek.

Pojawienie się dziecka wywołuje rewolucję w życiu całej rodziny. Kobiety, skupiając się na maluchu, często nie poświęcają partnerowi tyle uwagi, co wcześniej. Ten zaś powoli zaczyna czuć zazdrość o dziecko, a z czasem mieć poczucie, że został odsunięty na boczny tor. I zaczyna szukać zainteresowania gdzie indziej. Często kończy się to zwyczajną zdradą w związku.

Zdrada w związku: najciemniej pod latarnią?

Z danych, które opublikował amerykański serwis randkowy dla niewiernych małżonków/partnerów wynika, że jego najliczniejszymi użytkownikami są bogaci i na pierwszy rzut oka nieskazitelni ojcowie. W Nowym Jorku zamieszkują oni przede wszystkim brooklyńską Park Slope - dzielnicę, utożsamianą z zaangażowanym rodzicielstwem. Wybierają dzieciom dodatkowe zajęcia, planują przyszłość, usuwają z drogi wszystkie przeszkody, praktycznie zabraniając tym dzieciom żyć. I muszą to później odreagować.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza