Rozwój osobisty

W momencie, gdy rodzi się dziecko, rodzi się też matka. Czy jednak od początku się nią czuje? A może powoli się nią staje? W chwili pojawienia się na świecie dziecka, nawet jeśli jest wyczekane, cały nasz świat staje do góry nogami. To co wtedy czujemy jest nie do opisania, a wszystkie uczucia wydają się inne, dziwne, nieznane. Ten proces na pięknych, szczerych fotografiach pokazała polska artystka - Beata Zięba Zaborek.
Dziś Nelsonowie mają wielki dom z basenem i pięknym ogrodem. W środku wyposażenie, którego bazą jest kilka zmywarek i lodówek, które pomagają im w funkcjonowaniu z aż 16-ciorgiem dzieci. Część z nich jest biologiczna, część adoptowana, ale wszystkie niemal opływają w luksusie. Jak udało im się przejść do takiego dobrobytu, zaczynając od... zbierania puszek?
Wracasz do pracy po urlopie macierzyńskim i czujesz się niepewnie w nowej roli? Masz wątpliwości, czy się nadajesz, czy sobie dasz radę? Jak będą na ciebie patrzyli dawni koledzy, szefowie? O poczuciu własnej wartości w czasie powrotu do pracy po urodzeniu dziecka rozmawiamy z psychologiem, Martyną Więckowską.
Malowane dynie to efektowna jesienna ozdoba, która pięknie prezentuje się na komodzie lub na stole. Jej wykonanie jest bardzo proste, dlatego warto do tego projektu zaangażować dzieci. Wspólne malowanie dyni to doskonały sposób na rodzinne spędzenie sobotniego lub niedzielnego popołudnia. A więc do dzieła!
Hobby redukuje stres i zmęczenie, więc wbrew pozorom, warto wygospodarować swój czas na to, by rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Także wtedy, gdy jesteś mamą na urlopie macierzyńskim.
Obraz z suszonych kwiatów to nietuzinkowa dekoracja, która nadaje wnętrzom dużo uroku. Aby go wykonać nie trzeba mieć wielkiego talentu plastycznego. Z naszymi wskazówkami krok po kroku zrobisz go z zamkniętymi oczami!
Praca zdalna to olbrzymie ułatwienie dla młodych mam – pracując z domu można przypilnować malucha, wstawić obiad, zrobić pranie. Tylko jak pogodzić obowiązki służbowe z opieką nad małym dzieckiem, by nie ślęczeć po nocach? Wbrew pozorom da się, choć nie jest to wcale takie łatwe.
Makramy to ręcznie wyplatane ozdoby w stylu hippie lub boho. Komponują się z każdym wnętrzem, a z makram zrobić można dosłownie wszystko, nawet zawieszkę do smoczka lub huśtawkę dla dziecka. O trudnej sztuce wyplatania makram opowiada nam Sylwia Cieślik, właścicielka Two Cords - makramy.
Jesteś mamą, która prowadzi własną firmę lub bloga? A może dopiero przymierzasz się do tworzenia czegoś, co warto pokazać szerszej publiczności? Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, czyli poprzez media społecznościowe.
Stawiając na własny biznes, musisz zdecydować się również na jego obecność w sieci. Nie wystarczy jednak być - warto BYĆ w sposób przemyślany, celowy i przekonujący.
Czy biznes w sieci polega wyłącznie na założeniu własnej strony internetowej? Jak prowadzić interes tylko za pomocą komputera? Na te pytania odpowiada Dominika De León, ekspertka w obszarze business development i marketingu sprzedażowego, przedsiębiorcza kobieta, która zdecydowała się wykorzystać zdobyte doświadczenie zawodowe do prowadzenia własnego biznesu.
Czy własna działalność sprzyja równowadze w życiu zawodowym i prywatnym? Czy work – life balance jest możliwe do osiągnięcia u przedsiębiorczych mam?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza