GADŻETY EROTYCZNE: co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

2014-09-30 17:39

Gadżety erotyczne stają się coraz popularniejsze i nie ma w tym nic dziwnego, bo potrafią urozmaicić życie seksualne par nawet z długim stażem. Jednak co warto wiedzieć o gadżetach erotycznych zanim się je kupi?

GADŻETY EROTYCZNE: co warto o nich wiedzieć przed zakupem?
Autor: thinkstockphotos.com Gadżety erotyczne dodają pikanterii w łóżku!

Życie seksualne par przechodzi różne etapy. Nie jest tajemnicą, że w pewnym momencie partnerzy mogą się nieco od siebie oddalić i nie przywiązywać dużej uwagi do tego, co dzieje się w sypialni. Czasem jednak pary pragną urozmaicić swoje życie seksualne, a w tym niezwykle pomocne są gadżety erotyczne.

Gadżety erotyczne dodają pikanterii, ale też są w stanie zniwelowac różnice w czasie, w jakim kochankowie osiągają orgazm.

Męska i kobieca SEKSUALNOŚĆ: różnice w podejściu do seksu  >>

– Gadżety to doskonałe rozwiązanie dla par, u których króluje zaufanie i wzajemny szacunek. Decyzja o tym czy skorzystać z urozmaiceń w postaci np. wibratora powinna być decyzją obojga kochanków. Ale to co z całą pewnością można powiedzieć o gadżetach, to że wnoszą do sypialni powiew świeżości, czasem nawet poczucie humoru – powiedział Radosław Jerzy Utnik, seksuolog-psycholog współpracujący z marką Durex.

Gadżety erotyczne: co warto o nich wiedzieć?

Pary, które decydują się wprowadzić odrobinę pikanterii do swojego życia seksualnego, stają przed ogromnym wyborem gadżetów erotycznych. Zanim jednak zdecydują się na konkretny zakup, powinny zwrócić uwagę na markę - akcesoria niesprawdzonych firm mogą być mniej trwałe lub zwyczajnie przeterminowane (szczególnie dotyczy to lubrykantów).

Przed zakupem warto też przeprowadzić intymną rozmowę - kochankowie powinni być zgodni co do danych gadżetów, w końcu one mają urozmaicić seks, a nie stresować.

MASTURBACJA 7 mitów na temat onanizmu >>

Pary najczęściej mogą mieć problemy przy zakupie wibratora. Ten gadżet występuje bowiem w wielu kształtach i rozmiarach. Który wybrać?

– Dawno zostało stwierdzone, że kształt i rozmiar nie mają kluczowego znaczenia, dlatego wybór wibratora to mocno indywidualna sprawa. Jeśli np. wibrator ma służyć do stymulacji wewnętrznej idealnie sprawdzi się do tego model Durex Play Pure Fantasy. Warto oczywiście znaleźć swój gadżet erotyczny pamiętając, że ma on budować życie intymne, dodając szczyptę nowości i pikanterii w sypialni – powiedział Radosław Jerzy Utnik.