Metody antykoncepcji: jakie są zalety antykoncepcji DŁUGOTERMINOWEJ? [FILM]

2014-07-29 15:08

Antykoncepcja długoterminowa kosztuje dość dużo, ale daje kobietom absolutny komfort i zabezpiecza je nawet na 5 lat. Kiedy się na nią zdecydować i czy nie jest szkodliwa?

Antykoncepcja długoterminowa
Autor: thinkstockphotos.com Antykoncepcja długoterminowa kosztuje dość dużo, ale daje kobietom absolutny komfort i zabezpiecza je nawet na 5 lat.

- Antykoncepcja długoterminowa jest bardzo popularna za granicą, ponieważ jest bezobsługowa. Założenie systemu domacicznego, implantu czy zastrzyków antykoncepeyjnych daje szansę na to, że możemy korzystać z dobrodziejstw tej metody przez wiele lat - mówi ginekolog dr Grzegorz Południowski.

Antykoncepcja długoterminowa jest polecana przede wszystkim kobietom, które nigdy nie rodziły dzieci. Przez wiele lat (nawet do pięciu) uwalniane są w organizmie kobiety małe dawki hormonów, które nie dopuszczają do poczęcia dziecka.

- Wkładki hormonalne nie generują powikłań i bardzo często ograniczają krwawienia oraz długość ich trwania - tłumaczy. Taką wkładkę musi dobrać oraz założyć lekarz. Przed jej zastosowaniem powinno się zrobić badania, ponieważ różnią się one między sobą długością oraz dawką hormonów.

Zobacz, jakie są inne zalety stosowania antykoncepcji długoterminowej:

x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza