Nuda w łóżku: 7 sposobów, dzięki którym seks nie stanie się rutyną

2015-04-30 14:02

Nuda w łóżku, spadek namiętności i wzajemnej fascynacji w stałym, dłuższym związku jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Dotyczy wszystkich par, ale pomimo swej nieuchronności wcale nie musi się zamienić w rutynę i nudę. Podpowiadamy, jak zadbać o to, by nie dopadła was nuda w łóżku, a udany seks stał się dla was normą.

Nuda w łóżku, seks
Autor: thinkstockphotos.com Nuda w łóżku was nie dopadnie, jeśli będziecie otwarci na nowe doznania.

Spis treści

  1. Realizujecie swoje fantazje seksualne by zabić nudę w łóżku
  2. Seks w łazience czy w kuchni urozmaici życie seksualne
  3. Nowe pozycje seksulane i techniki zapobiegną rutynie w łóżku
  4. Sprawcie sobie nowy gadżet erotyczny
  5. Podczas seksu angażujcie wszystkie zmysły
  6. Idźcie na randkę by pozbyć się nudy w łóżku
  7. Nuda w łóżku: adorujcie się wzajemnie
  8. ZObacz wideo: Seks w ciąży

Na początek warto podkreślić, że ponad wszelką wątpliwość za udany związek – a zatem i udane życie seksualne – odpowiada trwała, silna więź uczuciowa między partnerami. Bez niej nawet łóżkowe przebieranki, pikantne zabawy i realizacja najdzikszych fantazji nie uchronią was przed nudą w łóżku. Namiętność, jako jeden z elementów związku miłosnego, zawsze prędzej czy później wygasa i jeśli poza nią nie będzie stabilnej relacji, więź nieuchronnie ulegnie rozpadowi. Oprócz fascynacji ciałem partnera i oszałamiającej mocy feromonów w związku musi pojawić się także intymność i zaangażowanie obojga partnerów, by relacja miała szansę przetrwać przez lata. Dlatego najważniejszym jest, by dbać o dobre, ciepłe, partnerskie relacje, które stanowią świetną bazę by przeżywać udany seks.

Polecamy również: Jaki seks to dobry seks?Oczywiście jednak sama więź uczuciowa nie wystarczy, by seks zawsze był satysfakcjonujący. Często zdarza się – w jednych związkach wcześniej, w innych później – że współżycie przestaje być ekscytujące, a staje się nieco nudne i rutynowe. Znamy na wylot reakcje partnera, jego ciało, jego dotyk, zapach i smak, mamy swoje ulubione pozycje seksualne i ustalony porządek gry wstępnej. By przełamać tę rutynę, konieczne będzie otwarcie się na nowe doznania i na potrzeby partnera, a także jasna komunikacja między partnerami.

Kiedy się kochać, żeby zajść w ciążę?

Realizujecie swoje fantazje seksualne by zabić nudę w łóżku

Fantazje seksualne mają same zalety: zwiększają ochotę na seks, rozbudzają naszą wyobraźnię i zwiększają podniecenie. Wprowadźcie zasadę, że nie ma „złych” fantazji – starajcie się opowiadać sobie wzajemnie o swoich erotycznych marzeniach i nigdy nie krytykować fantazji partnera, nawet takich, których nie chcecie lub nie możecie spełnić. Skupcie się na tych, które są możliwe do wspólnego zrealizowania i starajcie się dbać zarówno o potrzeby partnera, jak i o swoje własne. Rozmawiajcie o tym, co wam się podoba w waszym seksie, co chcielibyście zmienić lub dodać do waszego erotycznego repertuaru, mówcie o tym, jakie pieszczoty w łóżku chcielibyście doświadczać. Dzięki takiej otwartości będziecie mogli pozbyć się zahamowań i cieszyć pełną, nieskrępowaną bliskością.

Seks w łazience czy w kuchni urozmaici życie seksualne

Nie tylko nowe miejsca na ciele partnera, ale także miejsca w przestrzeni urozmaicą wasze życie seksualne. Zawsze kochacie się w sypialni? Wypróbujcie seks w kuchni, na kanapie lub na pralce. Zniknijcie na chwilę podczas przyjęcia, chowając się w garderobie i skradając sobie pocałunki jak nastolatkowie. Wyjedźcie na weekend i wypróbujcie wszystkie powierzchnie w wynajętym domku lub hotelowym pokoju. Czasami wystarczy choć na chwilę zmienić otoczenie, by seks od razu posmakował inaczej.

przeczytaj również: Różnica temperamentów seksualnych to prawda czy mit?

Nowe pozycje seksulane i techniki zapobiegną rutynie w łóżku

Nowość jest wrogiem rutyny w łóżku. Podczas trwania waszego związku na pewno próbowaliście już wielu rzeczy w seksie, ale w tej sferze na szczęście nie da się wyczerpać wszystkich opcji – ogranicza was jedynie wyobraźnia. Wypróbujcie nowe pozycje seksulane (jeśli brakuje wam inspiracji, możecie kupić książkę o kamasutrze lub po prostu przejrzeć strony internetowe o tej tematyce), technik, poeksperymentujcie z żelem chłodzącym lub rozgrzewającym, zagrajcie w grę erotyczną. Inspirujące może być także wspólne obejrzenie filmu erotycznego lub pornograficznego, o ile oczywiście oboje czujecie się z tym komfortowo (i pamiętacie, że sceny przedstawione w takich produkcjach mogą być inspiracją i podniecającym bodźcem, ale najczęściej nie mają wiele wspólnego z prawdziwym życiem seksualnym prawdziwych ludzi).

Polecamy również: Masturbacja w ciąży

Sprawcie sobie nowy gadżet erotyczny

Chodzi oczywiście o zabawki erotyczne. Nie musi to od razu być wibrator czy lateksowy strój Kobiety-Kot, wielu osobom hasło „zabawki erotyczne” przywodzi na myśl rekwizyty rodem z lochu seksualnych tortur, z pejczem i kajdankami na czele – niesłusznie. Obecnie rynek gadżetów erotycznych jest bardzo szeroki i każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Może to być zmysłowo pachnący olejek do masażu, zabawna packa do dawania klapsów (niektóre z nich są wycięte w taki sposób, że po uderzeniu zostawiają na skórze wzór w postaci np. serca lub napisu), gustowna bielizna lub kulki gejszy do ćwiczenia mięśni Kegla. Jeśli krępujecie się wybrać na zakupy do sex-shopu, możecie skorzystać z bogatej oferty sklepów internetowych, które zamówiony towar dostarczą do waszych drzwi w dyskretnym, niezdradzającym zawartości opakowaniu.

Podczas seksu angażujcie wszystkie zmysły

Warto pamiętać, że seks to nie tylko dotyk. W intymny kontakt zaangażowane są prawie wszystkie zmysły: reagujemy na bodźce wzrokowe, słuchowe, na zapachy, na smak. Wykorzystajcie to i zróbcie sobie prawdziwą ucztę dla zmysłów. Zadbajcie o nastrojowy klimat w pomieszczeniu, zapalcie świece (lub dopasujcie oświetlenie do swoich preferencji) i/lub świeczkę zapachową, włączcie ulubioną muzykę. Jeśli zadbacie o wyjątkową atmosferę, potem będzie wam się ona kojarzyć z chwilami miłosnych uniesień i nawet ta sama muzyka czy zapach wprowadzi was w odpowiedni nastrój. Jeśli zwykle kochacie się przy zgaszonym świetle – zapalcie je, jeśli przeciwnie – tym razem zróbcie to w całkowitej ciemności lub użyjcie opaski zakrywającej oczy. Nie bójcie się wydawania dźwięków rozkoszy, to zintensyfikuje waszą przyjemność.

Zobacz również: Udawanie orgazmu: szkodliwe czy budujące dla związku?

Idźcie na randkę by pozbyć się nudy w łóżku

Taką prawdziwą randkę, jak te, na które chodziliście na początku znajomości. Kino lub teatr, może drink w ulubionej knajpce, kolacja w restauracji, spacer w parku. Ubierzcie się elegancko, napijcie dobrego wina, spróbujcie popatrzeć na siebie nawzajem tak, jakbyście widzieli się po raz pierwszy. Starajcie się wychodzić na takie randki regularnie, ale nie za często – tak, by zachować ich wyjątkowy, odświętny charakter. Dzięki temu przypomnicie sobie, co przyciągnęło was do siebie na samym początku.

Dowiedz się rónież jak na współżycie wpływa poród z mężem

Nuda w łóżku: adorujcie się wzajemnie

Komplementujcie się na co dzień, obdarowujcie drobiazgami, zostawiajcie czułe notki na lodówce i... wysyłajcie pikantne smsy. Opisz partnerowi, co z nim zrobisz kiedy wróci z pracy, wyślij zdjęcie w nowej bieliźnie, niespodziewanie zaproś do wspólnej kąpieli. Dbajcie o ten element zaskoczenia, o nutę niepewności, co się wydarzy. Nic nie przełamie nudy i rutyny tak, jak ekscytacja związana z erotyczną niespodzianką. Dodatkowo wzajemna adoracja na co dzień umocni więź między wami i zwiększy wasz apetyt na seks.

ZObacz wideo: Seks w ciąży

Nasi Partnerzy polecają