Prawdy i mity o MASTURBACJI MĘŻCZYZN: dlaczego mężczyźni się masturbują?

2014-01-10 14:37

Wielu współczesnych mężczyzn zamiast budować relacje z własną partnerką woli się masturbować. Dlaczego to robią? Czy jest to rodzaj uzależnienia czy wynika z innych przyczyn? Seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz w studiu TVN24 wyjaśnił, dlaczego mężczyźni się masturbują.

masturbacja u mezczyzn
Autor: Dzień Dobry TVN/x-news

Obecnie masturbacja uważana jest za jedną z form aktywności seksualnej. Nikt nie robi już z tego problemu, a tym bardziej nie nazywa masturbacji grzechem czy zboczeniem. Jednak zdarza się, że staje się ona bardziej atrakcyjna niż kontakt z prawdziwym człowiekiem.

Seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz podzielił mężczyzn, którzy wybierają masturbację zamiast seksu z partnerką/rem na kilka grup. Pierwsza grupa to mężczyźni uzależnieni od pornografii. Druga to panowie, którzy walczą o dominację w związku, trzecia to mężczyźni, którzy zdeprymowani opowieściami partnera o jego byłych partnerach, uciekają w tę formę aktywności seksualnej. Ostatnią grupę stanowią mężczyźni, których popęd seksualny jest tak duży, że nie wystarczą im jedynie stosunki, potrzebują rozładować napięcie również przez masturbację.

Dzień Dobry TVN/x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza