Takiemu lekarzowi nie strach powierzyć ciążę - 6 cech dobrego ginekologa

2022-02-01 9:41

W ciąży od ginekologa wymagasz nie tylko profesjonalnej opieki lekarskiej, ale też swgo rodzaju wrażliwości o otwarcia. Od tego, jak lekarz się tobą zajmie, wiele zależy, nie może to więc być ktoś przypadkowy. Jaki powinien być dobry ginekolog, który poprowadzi twoją ciążę?

ginekolog
Autor: Getty Images Jak wybrać dobrego ginekologa do prowadzenia ciąży?

Nie każdy dobry ginekolog, będzie idealnym lekarzem do prowadzenia ciąży. Gdy spodziewasz się dziecka, oprócz wiedzy i kompetencji potrzebujesz też kilku dodatkowych cech, które powinien mieć położnik.

Oprócz wrażliwości i taktu, które pozwolą łatwiej ci przejść przez ciążowe stresy i niepokoje, istotne są też kwestie praktyczne. Jak łatwo będzie się skontaktować z lekarzem w razie wątpliwości, czy pojawienia się komplikacji? Na ile otwarty jest on na kontakt poza umówionymi wizytami? Takie aspekty warto przemyśleć. Jakie jeszcze cechy powinien mieć dobry ginekolog?

Dowiedz się: Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży - kiedy, jakie badania, o co pytać?

Ciąża prywatnie. Jak wygląda i ile kosztuje prowadzenie ciąży w prywatnym gabinecie?

Zobacz 6 cech idealnego ginekologa do prowadzenia ciąży w naszej galerii:

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza