Sanatorium bez skierowania: jak załatwić? Jakie koszty?

2019-12-02 14:51

Zdrowotny pobyt w sanatorium możemy załatwić na własną rękę, omijając procedury NFZ. Jak to zrobić? Jak załatwić sanatorium bez skierowania? Ile to kosztuje? Sprawdź nasz poradnik.

Sanatorium bez skierowania: jak załatwić? Jakie koszty?
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Jak załatwić sanatorium bez skierowania?
  2. Sanatorium na własną rękę: ile to kosztuje?

Na leczenie do sanatorium można wyjechać na własną rękę, szczególnie jeśli nie uda się tego zrobić w ramach NFZ. Jakie są procedury?

Jak załatwić sanatorium bez skierowania?

Pobyt w sanatorium może być dobrą alternatywą dla wyjazdu wczasowego. Co prawda za wszystko płacimy sami, ale możemy swobodnie wybierać czas, miejsce i rodzaj zabiegów. 

Przeczytaj także: Rabka-Zdrój. 8 atrakcji turystycznych, które warto tu zobaczyć

W najbardziej obleganych ośrodkach miejsce warto rezerwować kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Przy wyborze konkretnego ośrodka warto poradzić się lekarza oraz wziąć pod uwagę to, jakie schorzenia chcielibyśmy leczyć.

Jednak jeśli chcemy tylko odpocząć, nie musimy kierować się powyższymi kryteriami. W sanatoriach można korzystać z wód leczniczych i różnych zabiegów balneologicznych.

Sanatorium na własną rękę: ile to kosztuje?

Za prywatny pobyt w sanatorium średnio zapłacisz 700-900 zł za siedem noclegów w pokojach dwuosobowych. Dwutygodniowy wyjazd będzie kosztował około 1200-1600 zł. W tej cenie są zakwaterowanie, 3 posiłki dziennie oraz 2-3 zabiegi dziennie. Oczywiście wszystko też zależy od miejsca i standardu ośrodka.

Do wszystkiego trzeba doliczyć tzw. opłatę klimatyczną, a jest to najczęściej od 2 do 3,70 zł za dobę. Opłata ta pobierana jest w większości ośrodków.

Zobacz: SPA w ciąży. Czy warto wybrać się do uzdrowiska w ciąży?

źródło: www.mowimyjak.se.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza