Pomysły na prezent dla mamy od niemowlaka na jej pierwszy Dzień Matki

2021-04-20 9:20

Pierwsze miesiące życia z dzieckiem to wyjątkowy czas. Piękny, niepowtarzalny, ale i wyjątkowo wyczerpujący. Tym bardziej warto pomyśleć o młodej mamie i dać jej coś specjalnego w imieniu bobasa. 26 maja już tuż, tuż! Oto najlepsze upominki dla świeżo upieczonej mamy.

Pomysły na prezent dla mamy od niemowlaka na jej pierwszy Dzień Matki
Autor: Getty images Co kupić mamie na jej pierwszy Dzień Matki?

Pierwszy Dzień Matki to wyjątkowa uroczystość w życiu każdej kobiety. Pierwszy rok życia z dzieckiem to okres w którym młodą mamą targają skrajne emocje. Duma, radość i miłość miesza się ze zmęczeniem, lękiem i masą trudności życia codziennego z niemowlakiem.

Tym bardziej, warto przypomnieć młodej mamie, jak ważną funkcję pełni i jak kochana i podziwiana jest za swoją rolę. Niemowlę nie zrobi jeszcze laurki, nie da nawet malutkimi rączkami kwiatka dla mamy. Za to w jego imieniu, popisać się może chociażby tata. Jaki prezent dla mamy od niemowlaka kupić kobiecie z okazji Dnia Matki? 

Spis treści

  1. Co dać świeżo upieczonej mamie – miłe gesty
  2. Pomysły na upominki - prezent dla mamy od niemowlaka na Dzień Matki
  3. Wybór redakcji – prezent dla mamy od niemowlaka

Co dać świeżo upieczonej mamie – miłe gesty

Drobne gesty często mówią o wiele więcej niż słowa. Mogą być też milsze od najdroższego prezentu. Wiadomo, że niemowlak nie podziała w tej kwestii sam. Musi mieć dobrego „wspólnika”…

  • Wstanie do bobasa wczesnym rankiem – możliwość wyspania się to idealny prezent dla mamy maluszka. Z tego ucieszy się każda kobieta w Dniu Matki.
  • Śniadanie do łóżka – przysmaki przyniesione na tacy, przez tatę z niemowlakiem w nosidle, prosto do łóżka, to widok, który rozczuli i zostanie z młodą mamą na zawsze, jako najpiękniejszy obrazek. Oprócz tego, brak konieczności prędkiego wstania to bez wątpienia dobry relaks.
  • Wspólny spacer – młode mamy, mimo ciągłego towarzystwa maluszka, często czują się samotne. Wspólny spacer w ich dniu będzie miłą odskocznią od codzienności.

Pomysły na upominki - prezent dla mamy od niemowlaka na Dzień Matki

Zamiast laurki, której maluch nie jest jeszcze w stanie zrobić czy kwiatka, w ten pierwszy, wyjątkowy Dzień Matki warto zaszaleć z upominkiem, który zostanie z młodą mamą na dłużej, będzie poprawiał humor i cieszył oko. Co wybrać?

  • Biżuteria dedykowana mamom – mała, personalizowana błyskotka, spodoba się każdej świeżo upieczonej mamie. Może być naszyjnik z napisem „mama” czy bransoletka z wygrawerowanym imieniem dziecka. To zawsze będzie dobry pomysł i piękna pamiątka.
  • Kubek z napisem – zwykły, lub jeszcze lepiej – termiczny, bo młode mamy często narzekają na picie wiecznie chłodnej kawy. Będzie idealny do zabrania na spacer z dzieckiem, a kawa w nim nie wystygnie tak szybko.
  • Ramki na zdjęcia i odciski małej rączki – to forma laurki, którą możecie zrobić w sumie razem z niemowlakiem. Taki prezent, postawiony w widocznym miejscu, zawsze poprawi nastrój świeżo upieczonej mamie. Nawet po nieprzespanej nocy.

Czytaj również: Dzień mamy: najważniejsza data w roku. Jaka jest rola mamy w życiu każdego z nas?

Życzenia na Dzień Matki - piękne życzenia dla mamy

Wybór redakcji – prezent dla mamy od niemowlaka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza