Pomysły na prezent dla mamy od niemowlaka na jej pierwszy Dzień Matki

2021-04-20 9:20
Pomysły na prezent dla mamy od niemowlaka na jej pierwszy Dzień Matki
Autor: Getty images Co kupić mamie na jej pierwszy Dzień Matki?

Pierwsze miesiące życia z dzieckiem to wyjątkowy czas. Piękny, niepowtarzalny, ale i wyjątkowo wyczerpujący. Tym bardziej warto pomyśleć o młodej mamie i dać jej coś specjalnego w imieniu bobasa. 26 maja już tuż, tuż! Oto najlepsze upominki dla świeżo upieczonej mamy.

Pierwszy Dzień Matki to wyjątkowa uroczystość w życiu każdej kobiety. Pierwszy rok życia z dzieckiem to okres w którym młodą mamą targają skrajne emocje. Duma, radość i miłość miesza się ze zmęczeniem, lękiem i masą trudności życia codziennego z niemowlakiem.

Tym bardziej, warto przypomnieć młodej mamie, jak ważną funkcję pełni i jak kochana i podziwiana jest za swoją rolę. Niemowlę nie zrobi jeszcze laurki, nie da nawet malutkimi rączkami kwiatka dla mamy. Za to w jego imieniu, popisać się może chociażby tata. Jaki prezent dla mamy od niemowlaka kupić kobiecie z okazji Dnia Matki? 

Spis treści

  1. Co dać świeżo upieczonej mamie – miłe gesty
  2. Pomysły na upominki - prezent dla mamy od niemowlaka na Dzień Matki
  3. Wybór redakcji – prezent dla mamy od niemowlaka

Co dać świeżo upieczonej mamie – miłe gesty

Drobne gesty często mówią o wiele więcej niż słowa. Mogą być też milsze od najdroższego prezentu. Wiadomo, że niemowlak nie podziała w tej kwestii sam. Musi mieć dobrego „wspólnika”…

  • Wstanie do bobasa wczesnym rankiem – możliwość wyspania się to idealny prezent dla mamy maluszka. Z tego ucieszy się każda kobieta w Dniu Matki.
  • Śniadanie do łóżka – przysmaki przyniesione na tacy, przez tatę z niemowlakiem w nosidle, prosto do łóżka, to widok, który rozczuli i zostanie z młodą mamą na zawsze, jako najpiękniejszy obrazek. Oprócz tego, brak konieczności prędkiego wstania to bez wątpienia dobry relaks.
  • Wspólny spacer – młode mamy, mimo ciągłego towarzystwa maluszka, często czują się samotne. Wspólny spacer w ich dniu będzie miłą odskocznią od codzienności.

Pomysły na upominki - prezent dla mamy od niemowlaka na Dzień Matki

Zamiast laurki, której maluch nie jest jeszcze w stanie zrobić czy kwiatka, w ten pierwszy, wyjątkowy Dzień Matki warto zaszaleć z upominkiem, który zostanie z młodą mamą na dłużej, będzie poprawiał humor i cieszył oko. Co wybrać?

  • Biżuteria dedykowana mamom – mała, personalizowana błyskotka, spodoba się każdej świeżo upieczonej mamie. Może być naszyjnik z napisem „mama” czy bransoletka z wygrawerowanym imieniem dziecka. To zawsze będzie dobry pomysł i piękna pamiątka.
  • Kubek z napisem – zwykły, lub jeszcze lepiej – termiczny, bo młode mamy często narzekają na picie wiecznie chłodnej kawy. Będzie idealny do zabrania na spacer z dzieckiem, a kawa w nim nie wystygnie tak szybko.
  • Ramki na zdjęcia i odciski małej rączki – to forma laurki, którą możecie zrobić w sumie razem z niemowlakiem. Taki prezent, postawiony w widocznym miejscu, zawsze poprawi nastrój świeżo upieczonej mamie. Nawet po nieprzespanej nocy.

Czytaj również: Dzień mamy: najważniejsza data w roku. Jaka jest rola mamy w życiu każdego z nas?

Życzenia na Dzień Matki - piękne życzenia dla mamy

Wybór redakcji – prezent dla mamy od niemowlaka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza