Fasolki mają już 40 lat! Piosenki dla dzieci śpiewa kolejne pokolenie

2024-07-09 16:05

Wciąż powstają nowe piosenki dla dzieci, kolejne utwory stają się hitami. Jakiś czas temu pojawiła się np. "Mucha w mucholocie", w zeszłym roku na podwórkach mogłyśmy usłyszeć o "bardzo dużym jajku". Są też piosenki, które znamy z dzieciństwa i które wciąż są popularne. Przykład? Przeboje Fasolek!

Fasolki mają już 40 lat! Piosenki dla dzieci śpiewa kolejne pokolenie
Autor: Getty Images Fasolki mają już 40 lat! Piosenki dla dzieci śpiewa kolejne pokolenie

Fasolki świętowały 40-lecie, w ubiegłym roku byłam na jubileuszowym koncercie w warszawskim Teatrze Palladium i... nie mogłam powstrzymać łez. Może to dlatego, że był Dzień Matki, może górę wzięły wspomnienia, a może to przez to, że śpiewałam i ja, i moje dzieci?

Wciąż powstają nowe piosenki, a o Fasolkach mogą przypomnieć sobie nie tylko ci, którzy zatrzymali się na "wąsatym ogórku". Dorosły, który jakimś cudem nie słyszał nigdy o Fasolkach, mógł poznać zespół dzięki Sokołowi, który zaprosił go do współpracy. Efekt? Nagradzany singiel "Jak urosnę".

Jak Fasolki to i program "Tik-Tak", a w nim Ciotka Klotka, Profesor Ciekawski, Zając Poziomka czy Krzyś Tik Tak. Oj, mogłabym tak długo, Fasolki i wszystko, co z nimi związane to zdecydowanie nieodłączna część mojego dzieciństwa.

Przeczytaj także: Wycieczka po kombajn, lody Tornado i Harry Potter. Tak wyglądał Dzień Dziecka w latach 90.

"Jak zrobić fajne urodziny dla dziecka w domu?" - Królowe Matki odc. 8

Jeśli i wy jesteście fankami tego zespołu, sprawdźcie, czy jeszcze pamiętacie piosenki Fasolek. Gdy pojawią się trudności, o podpowiedź możecie poprosić dzieci - na pewno udzielą cennych wskazówek.

Dobrej zabawy!

Przeczytaj także: Jak dobrze znasz bohaterów dziecięcych bajek? Dorosły zdobędzie maksymalnie 5/10

Pamiętasz piosenki Fasolek?

Pytanie 1 z 11
Od czego zaczyna się wielka przygoda? Niezbędne są: