BABY SHOWER: jak zrobić babeczki na BABY SHOWER

2013-08-12 15:18

Baby Shower to wyjątkowa uroczystość dla przyszłej mamy. Także menu na ten dzień powinno być wyjątkowe. Oto przepis na babeczki na Baby Shower. Zobacz jak przygotować i udekorować babeczki na Baby Shower.

Planując przyjęcie na Baby Shower, warto w menu uwzględnić babeczki na Baby Shower. To bardzo prosta w przygotowaniu i niezwykle efektowna (po udekorowaniu) przekąska. Babeczki, podane na ozdobnej paterze, idealnie zastąpią także tort.

Babczeki na Baby Shower: z czego zrobić?

Ze względu na fakt, że będą one dekorowane, warto jako podstawę wybrać np. ciasto serowe: będzie płaskie i łatwiej będzie umieścić na nich wszelkie dekoracje. Wystarczy pół kilo twarogu zmieszać z białkiem jajka, cukrem (ok. 3/4 szklanki cukru), łyżką budyniu waniliowego lub np. bananowego, jeśli chcemy uzyskać taki smak. Warto też dodać kilka kropli aromatu do ciasta.

Babeczki na Baby Shower: czym udekorać?

Im bardziej kolorowo, tym lepiej. Oczywiście, jeśli na świecie ma się pojawić dziewczynka, warto skorzystać z dekoracji w różu (np. lukier), jeśli chłopiec: w błękicie. Nie jest to jednak zasadą. Ważne, żeby na babeczkach na Baby Shower pojawiły się motywy związane tematycznie z narodzinami dziecka: butelki, smoczki, wózki czy symbole płci.

Wszystko o baby shower

Baby shower, czyli przyjęcie dla przyszłej mamy, to coraz popularniejszy zwyczaj w Polsce. O to jak wygląda tego typu uroczystość zapytałam eksperta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE