BABY SHOWER: jak zrobić babeczki na BABY SHOWER

2013-08-12 15:18

Baby Shower to wyjątkowa uroczystość dla przyszłej mamy. Także menu na ten dzień powinno być wyjątkowe. Oto przepis na babeczki na Baby Shower. Zobacz jak przygotować i udekorować babeczki na Baby Shower.

Planując przyjęcie na Baby Shower, warto w menu uwzględnić babeczki na Baby Shower. To bardzo prosta w przygotowaniu i niezwykle efektowna (po udekorowaniu) przekąska. Babeczki, podane na ozdobnej paterze, idealnie zastąpią także tort.

Babczeki na Baby Shower: z czego zrobić?

Ze względu na fakt, że będą one dekorowane, warto jako podstawę wybrać np. ciasto serowe: będzie płaskie i łatwiej będzie umieścić na nich wszelkie dekoracje. Wystarczy pół kilo twarogu zmieszać z białkiem jajka, cukrem (ok. 3/4 szklanki cukru), łyżką budyniu waniliowego lub np. bananowego, jeśli chcemy uzyskać taki smak. Warto też dodać kilka kropli aromatu do ciasta.

Babeczki na Baby Shower: czym udekorać?

Im bardziej kolorowo, tym lepiej. Oczywiście, jeśli na świecie ma się pojawić dziewczynka, warto skorzystać z dekoracji w różu (np. lukier), jeśli chłopiec: w błękicie. Nie jest to jednak zasadą. Ważne, żeby na babeczkach na Baby Shower pojawiły się motywy związane tematycznie z narodzinami dziecka: butelki, smoczki, wózki czy symbole płci.

Wszystko o baby shower

Baby shower, czyli przyjęcie dla przyszłej mamy, to coraz popularniejszy zwyczaj w Polsce. O to jak wygląda tego typu uroczystość zapytałam eksperta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE