Bajki świąteczne: top 10 najlepszych bajek na święta

Świąteczne bajki
Autor: mjakmama.pl

Bajki świąteczne jak nic innego potrafią wprowadzić  dzieci w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zobacz 10 najlepszych bajek na święta, które warto obejrzeć ze swoim dzieckiem.

Bajki z motywami świątecznymi, opowiadające o magicznym czasie Bożego Narodzenia są bardzo uniwersalne i można oglądać je co rok. Choć kreskówki zwykle kierowane są do najmłodszych widzów, oglądanie takich bajek to również świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu z całą rodziną.

W końcu świąteczne przesłania płynące z kreskówek są bliskie każdemu z nas, a magia świąt udziela się i dużym, i małym.

Czytaj:

Jak napisać list do Mikołaja? [WZÓR]

Lista prezentów na święta: pobierz listę prezentów [PDF do druku]

Świąteczne filmy: top 10 filmów na święta

Top 10 najlepszych bajek na święta

1. Ekspres polarny

Ekspres polarny
Autor: materiały prasowe

Bajka „Ekspres polarny” została stworzona na podstawie inspirującej książki dla dzieci Chrisa Van Allsburga. Opowiada o kilkuletnim chłopcu, który wątpi w istnienie w Świętego Mikołaja.

W Wigilię znajduje on przed swoim domem zaparkowany pociąg, który ma jechać na Biegun Północny. Pragnieniem chłopca jest zdobycie srebrnego dzwonka z sań Świętego Mikołaja. Czy uda mu się znaleźć ten dzwonek i przywieźć go do domu?

Do obejrzenia w serwisie Netflix.

2. Artur ratuje Gwiazdkę

Artur ratuje gwiazdkę
Autor: materiały prasowe

Bajka, która w ciekawy sposób tłumaczy dzieciom, jak Święty Mikołaj jednej nocy jest w stanie odwiedzić dzieci na całym świecie. Odpowiedzią na to pytanie jest... skomplikowany system oraz armia pomocników.

W pracy Mikołajowi pomagają synowie. Najmłodszy z nich – Artur ma za zadanie dostarczyć paczkę, która wymknęła się systemowi. Zabiera renifery, sanie i wraz z dziadkiem udaje się na misję.

Czy poradzi sobie z tak odpowiedzialnym zadaniem? Czy każde dziecko dostanie świąteczny prezent?

Do obejrzenia w serwisie Netflix.

Czytaj:

Zabawki dla dziewczynek: co wybrać na prezent dla dziewczynki? [TOP 10 zabawek]

Zabawki dla chłopców: co wybrać na prezent dla chłopca? [TOP 10 zabawek]

3. Klaus

Klaus
Autor: materiały prasowe

Jesper okazuje się najgorszym studentem w historii akademii listonoszy i zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy.

Jesper jest już bliski rezygnacji, gdy znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki Alvy i poznaje Klausa, tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnoręcznie wykonanych zabawek. Ta wyjątkowa przyjaźń przywraca radość życia w Smeerensburgu, skłaniając sąsiadów do hojności i wprowadzając nowe, pełne magii zwyczaje, jak np. wieszanie skarpet na kominku.

Do obejrzenia w serwisie Netflix.

4. Kung Fu Panda. Święta, święta i Po

 

Kung Fu Panda. Święta, święta i Po
Autor: materiały prasowe

Co roku w święta Bożego Narodzenia Po wraz z ojcem szykuje świąteczne dania dla mieszkańców swojej wioski. Tegoroczne uroczystości są nie lada wyzwaniem. Gdy przygotowania do Zimowej Uczty idą pełną parą, Po trudno jest dzielić czas między obowiązki Smoczego Wojownika a rodzinne świąteczne tradycje.

Do obejrzenia w serwisie Netflix.

5. Grinch

Grinch
Autor: materiały prasowe

Kultowa bajka, zaliczana do klasyki animacji pochodzi z 1966 roku, ale od niedawna możemy ją oglądać również w nowej wersji 3D.

Bajka opowiada o zrzędliwym Grinchu, który nienawidzi świąt i chce zepsuć Gwiazdkę swoim sąsiadom, wymazując ją z ich pamięci. W tym celu przebiera się za Świętego Mikołaja i zakrada się do wioski, by ukraść z niej wszystkie świąteczne elementy.

Czy Grinchowi uda się zepsuć święta?

Do obejrzenia w serwisie Netflix.

6. Pada Shrek

Pada Shrek
Autor: materiały prasowe

Zielone ogry doczekały się również świątecznego wydania. 20-minutowa animacja pt. „Pada Shrek” opowiada o pierwszych świętach, które Shrek ma spędzić razem z Fioną.

Ogr zaplanował na ten czas spokojne, rodzinne celebrowanie, ale jego przyjaciele mają zupełnie inne plany i wywrócą do góry nogami Shrekowe święta.

Do obejrzenia w serwisie Netflix.

7. Kronika świąteczna

Kronika świąteczna
Autor: materiały prasowe

Brat i siostra przypadkowo niszczą sanie Świętego Mikołaja. Teraz muszą rzucić wszystko i pomóc poszkodowanemu, który celne riposty rozdaje równie sprawnie jak prezenty. Rodzeństwo wyrusza wraz z nim w pełną przygód podróż, by uratować Boże Narodzenie.

Do obejrzenia w serwisie Netflix.

8. Opowieść wigilijna (2009)

Opowieść wigilijna
Autor: materiały prasowe

Któż z nas nie zna opowieści Charlesa Dickensa o starym, zgorzkniałym skąpcu Scrooge, który nie lubi świąt i ludzi? Tę Diseneyowską, najnowszą wersję tej historii warto zobaczyć, także ze względu na niezwykłą animację 3D, która zapiera dech w piersiach.

Ciekawostką jest fakt, że w oryginalnej wersji językowej – głównego bohatera dubbinguje Jim Carrey. Bajka ze względu na przejmujący i poważny charakter nie nadaje się dla małych dzieci.

9. Czarodziejskie święta Franklina

Franklin wraz ze swoją siostrzyczką Herriet i rodzicami na święta Bożego Narodzenia wybierają się na farmę dziadków. Niestety dziadek żółwika miał wypadek i skręcił sobie nogę dlatego trzeba wezwać koniecznie lekarza (a rodziców nie ma w domu). W drodze do doktora Niedźwiedzia rodzeństwo przeżywa przygodę, dzięki której odkrywa tajemnicę świąt Bożego Narodzenia.

10. Magiczna zima Muminków

Magiczna Zima Muminków
Autor: materiały prasowe

Muminki to kultowa bajka, którą ogląda już kolejne pokolenie dzieci. Najnowszą opowieścią o Muminkach jest bajka z 2017 roku.

„Magiczna zima Muminków” to historia znanych nam bohaterów, którzy po raz pierwszy mają możliwość nie zasypiać na zimę i tym samym przeżyć wszystkie zimowe wydarzenia – w tym Gwiazdkę – tak jak wszyscy.

Czy brak zimowego snu się Muminkom opłaci? Jakie będą te ich pierwsze wspólne święta?

Czytaj:

Ekranizacje baśni: 10 najpiękniejszych filmów

5 najpopularniejszych baśni braci Grimm

5 wartościowych bajek dla najmłodszych na YouTube

5 najlepszych bajek dla dziewczynek na YouTube

4 najlepsze bajki dla chłopców na YouTube

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE