CHRZCINY - jakie wybrać menu?

2013-04-30 16:54 Marta Nowik

Przyjęcie z okazji chrztu można przygotować samemu w domu albo zamówić catering na chrzest z dostawą do domu, w zależności od liczby gości. Co powinno pojawić się na stole podczas chrztu?

Generalnie menu na przyjęcie z okazji chrztu nie różni się od tego, jakie serwujemy z innych okazji. Powinno składać się z przystawek, dania głównego (zupa plus drugie danie) oraz deseru. Dobrze sprawdzają się dania z tradycyjnej polskiej kuchni, a więc rosół z gałeczkami mięsa, zrazy i puree ziemniaczane oraz sałatka jarzynowa i talerz swojskich wędlin. Najlepiej przygotować te potrawy, z których słynie twoja kuchnia i wiesz, że na pewno ci się udadzą. Podczas przyjęcia na stole nie powinien raczej pojawić się alkohol. Jeśli wśród zaproszonych gości są dzieci, warto zapewnić również dla nich odpowiednie dania.

CHRZCINY: menu - a może bufet?

Od lat popularnością w polskich domach cieszą się przyjęcia z bufetem zimnych przekąsek oraz słodkim poczęstunkiem. Wbrew pozorom to doskonałe rozwiązanie. Umożliwia bowiem swobodne przemieszczanie się gości i rozmowy, jak również pozwala na uczestniczenie w przyjęciu ochrzczonego dziecka. Można postawić w pokoju wózek z maleństwem, tak że rodzice będą mogli swobodnie zajmować się gośćmi.

CHRZCINY: menu - przykłady

Wersja pierwsza - klasyczna:

przystawka:
Nóżki w galarecie

zupa:
Rosół z makaronem klasycznym lub naleśnikowym

drugie danie:
Puree ziemniaczane, kotlet devolay, surówka z czerwonej kapusty.

deser:
Tort marcepanowy.

Więcej przepisów na dania komunijne i nie tylko znajdziesz tu.

Polecamy też

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE