CHRZCINY: kiedy daje się prezent na chrzest?

2013-05-02 15:51 Marta Nowik

Prezent na chrzest to ważny element tej uroczystości. Goście zaproszeni na chrzest na pewno będą chcieli obdarować dziecko prezentami. Kiedy jest najlepszy moment na wręczenie prezentu na chrzest?

Rodzice chrzestni w ramach prezentu na chrzest wybierają raczej tradycyjne prezenty: medalik lub krzyżyk (dogadują między sobą, kto kupuje), białą szatę (matka chrzestna) i białą świecę (ojciec chrzestny) i te rzeczy powinni dać przed ceremonią.

PREZENT na chrzest - jakie są zwyczaje

W niektórych domach (to tradycja rodzinna, a nie obowiązująca wszędzie) rodzice chrzestni (zwykle ojciec chrzestny) wkłada w becik pieniądze, które są zarówno prezentem dla dziecka jak i mają symbolizować obdarowanie "dobrobytem" w przyszłości.

PREZENT na chrzest - kiedy go wręczyć dziecku?

Pozostałe prezenty na chrzest od zaproszonych gości najlepiej jest przyjmować po ceremonii chrztu w kościele - w domu lub restauracji, w zależności od tego, gdzie organizowane jest przyjęcie. Warto zapewnić na to spokojny czas (np. po obiedzie, przed podaniem deseru), tak aby dziecko mogło uczestniczyć w obdarowywaniu prezentami, a nie było nimi obsypywane w czasie, gdy np. ucina sobie drzemkę. Choć może tego nie pamiętać, dobrze żeby było obecne podczas tego faktu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE