Ile kosztuje wyprawienie BABY SHOWER?

2014-06-17 16:04
ile kosztuje wyprawienie baby shower
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Ile kosztuje wyprawienie BABY SHOWER?

Wyprawianie baby shower, przyjęcia dla ciężarnej organizowanego przez jej koleżanki, jest w Polsce coraz bardziej popularne – zwłaszcza w dużych miastach. Zobacz, jakie są niezbędne składniki baby shower i ile kosztuje takie przyjęcie.

Baby shower to miły zwyczaj, który przyszedł do nas z Zachodu. Polega na zorganizowaniu przyjęcia, na której przyszła mama spotka się z przyjaciółkami i otrzyma prezenty przydatne dla niej i dla dziecka. Niezbędnymi elementami baby shower są tort i inne smakołyki, dekoracje lokalu, w którym odbywa się impreza – wszystko tematycznie związane z macierzyństwem. Podczas baby shower goście grają w różne gry i zabawy, ale mogą też miło spędzać czas, po prostu rozmawiając i celebrując macierzyństwo. Koszt baby shower zależy od tego, czy część jedzenia i dekoracji zrobimy samodzielnie, czy też kupimy gotowe, a także od skali przedsięwzięcia – może to być spotkanie koleżanek w domu przy domowym cieście i herbacie, ale też przyjęcie w lokalu, zorganizowane przez profesjonalną firmę.

Czytaj: Czym jest baby shower i po co się je organizuje?

Życzenia na baby shower. Wierszyki dla przyszłej mamy!

Baby shower – gdzie urządzić przyjęcie?

Organizację baby shower możemy powierzyć firmie zajmującej się tym profesjonalnie. W zależności od wybranych atrakcji zapłacimy za to 300-600 zł. Pakiet może obejmować prezent dla przyszłej mamy, przekąski, tort, ale też spotkanie z psychologiem, opiekę dla dzieci, sesję zdjęciową i inne atrakcje. Za przyjęcie urządzone w kawiarni trzeba zapłacić ok. 50 zł za osobę. Baby shower możemy też urządzić w spa – koszt to około 700 zł za osobę za weekend.

Czytaj: Gender reveal – przyjęcie z wielką niespodzianką!

Baby shower – niezbędne elementy

Jeśli jednak baby shower ma być zorganizowany za mniejsze pieniądze, najlepiej urządzić imprezę w domu. Oto, co powinno się na nim znaleźć:

Tort – w kształcie kojarzącym się z narodzinami dziecka (butelka, smoczek) – najlepiej będzie go zamówić, dzięki temu będzie profesjonalnie ozdobiony, koszt to około 200-250 zł.

Ciasteczka w kształcie dziecięcych akcesoriów, takich jak grzechotka, wózek, śpioszki – można upiec kruche ciasteczka i następnie polukrować je kolorowymi lukrami lub zrobić muffinki, które również można ozdobić. Ciastka możesz też zamówić – koszt to 6-8 zł za sztukę.

Drobne przekąski, kanapki, sałatki – warto pamiętać o tym, że smakołyki podane na baby shower powinny być lekkie i zdrowe. Nie mogą zaszkodzić przyszłej mamie. Najlepiej, gdy każda zaproszona osoba przyniesie coś do jedzenia zrobionego przez siebie. Koszt samodzielnie zrobionych przekąsek to około 50 zł.

Dekoracje – wykorzystując własną inwencję, da się je zrobić za bardzo niewielkie pieniądze. Można na przykład rozwiesić sznurek z pieluszkami z napisem „baby shower” lub płcią dziecka. Dekoracje mogą nawiązywać do płci dziecka – jeśli przyszła mama spodziewa się dziewczynki, dom można ozdobić różowymi balonami, jeśli chłopca – niebieskimi (ok. 10 zł). Warto pomyśleć o kubeczkach i talerzykach z dziecięcymi motywami (15-20 zł).

Mjakmama24.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE