Kinderbal: przekąski i dekoracje na przyjęcie dla dzieci

2011-12-16 11:20 Maja Węsierska, Oparte na materiałach serwisu: www.urzadzamy.pl

Kinderbal to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, dlatego trzeba je dokładnie zaplanować. Zaczynamy od wyboru miejsca, ułożeniu listy gości, rozdaniu zaproszeń, przygotowaniu dekoracji i oczywiście zaplanowaniu przekąsek dla dzieci. Zaskocz małych imprezowiczów i zrób przyjęcie dla dzieci z prawdziwego zdarzenia! Pociąg z kanapek, babeczki z motylem, słodka karta dań, goście specjalni... Zabierz dzieci w bajkową krainę z ich snów i spraw, by kinderbal był dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Urodziny dziecka to szczególny dzień. Zostaje obdarowane prezentami, jest tort ze świeczkami, kolorowe balony i mnóstwo gości. Kinderbal to ogromna frajda dla malucha, a dla rodziców spore przedsięwzięcie organizacyjne, szczególnie jeśli planujemy zorganizować przyjęcie dla dziecka w domu. Podstawą w planowaniu jest wybór daty, ustalenie listy gości, zrobienie lub wydrukowanie gotowych zaproszeń i oczywiście wybór przekąsek. Zobaczcie o czym jeszcze trzeba pamiętać organizując kinderbal!

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Kinderbal powinien mieć motyw przewodni

Planując kinderbal, czy to ma być zabawa karnawałowa dla dzieci czy urodziny dziecka, najlepiej zacząć od obmyślenia motywu przewodniego dla całej balowej scenerii. Dzięki temu nawet proste dekoracje i ozdoby, wybrane według określonego klucza, będą tworzyły spójną całość. Może to być na przykład postać ukochanego bohatera dziecięcych bajek, którą pojawi się w formie różnego rodzaju akcesoriów (balony, serwetki, kubki).

Częstym motywem przewodnim kinderbali są grochy. Taki wzór może być widoczny w wielu miejscach: na obrusie, okrągłych talerzykach i kubeczkach. Karteczki z imionami dzieci ustawione przy każdym nakryciu też mogą mieć okrągły kształt, nawiązując do motywu przewodniego.

Konsekwentnie trzymamy się nie tylko wzoru, ale też kolorystyki, wybierając ozdoby i drobiazgi w konkretnych barwach, tak aby cała dekoracja wyglądała spójnie i estetycznie. Naklejone na kubkach pierwsze litery imienia każdego z dzieci, ułatwi im odnalezienie swojego miejsca przy stole. Uatrakcyjnieniem dziecięcej scenografii mogą być balony, serpentyny i papierowe czapeczki w kolorystyce zgodnej z motywem przewodnim przyjęcia. 

Pomysły na fajne zabawy dla przedszkolaków w domu i na spacerze >>

Dekoracje na przyjęcie dla dziecka
Autor: materiały prasowe

Dekoracje na kinderbal

Obowiązkowym elementem każdego przyjęcia dla dzieci są dekoracje. Najpopularniejszym sposobem, który sprawi, że pokój zamieni się w sale zabaw będzie rozwieszenie w nim balonów i serpentyn. Warto w szczególny sposób udekorować krzesełko dziecka, które obchodzi urodziny. W ten sposób dodatkowo podkreślimy, że to jego święto. Dekoracje na kinderbal możemy rozwieszać na ścianach np. w formie girlandy, pod sufitem i oczywiście na stole z przekąskami. Dekoracja stołu jest bardzo ważna, jeśli będzie na nim kolorowo dzieci chętniej będą sięgały po przekąski. 

Menu na kinderbal

Przekąski dla dzieci muszą być dokładnie przemyślane i zaplanowane. Szczególnie, jeśli zależy nam na tym, aby były zdrowe i wyglądały estetycznie. W końcu nie od dziś wiadomo, że dzieci są wzrokowcami. Ładnie przygotowane i podane przystawki sprawią, że maluchy będą chętnie po nie sięgać. Kanapki przypominające misie, jajka-biedronki, mandarynki-dynie czy babeczki i ciasteczka ze specjalnymi dekoracjami to najpopularniejsze przekąski dla dzieci na kinderbale czy przyjęcia urodzinowe. Przygotowanie jedzenia na przyjęcie wcale nie jest trudne - wystarczy, że wcześniej zaplanujemy przekąski i zrobimy listę zakupów. 

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Jakie przekąski przygotować na urodziny dla dziecka? >>

Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE