Piosenki na Dzień Matki: poznaj 5 naszych propozycji!

2015-04-29 12:13
Piosenki na Dzień Matki
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Piosenki na Dzień Matki już od lat chętnie wykonują polscy i zagraniczni artyści.

Piosenki na Dzień Matki mogą stanowić oryginalne życzenia dla każdej mamy z okazji jej święta lub po prostu towarzyszyć tobie i twojej rodzinie 26 maja. Przywołają wspomnienia, wprowadzą uroczysty nastrój i ciepłą atmosferę w domu.

Wybór odpowiedniej piosenki na Dzień Matki wcale nie jest taki łatwy. Artyści od dawna śpiewają w swoich utworach o miłości do tak ważnej osoby w życiu, jaką jest mama. Na szczęście nie musisz decydować się tylko na jedną kompozycję, możesz zaprezentować swojej mamie całą ich składankę. Jeśli sama masz małe dziecko, nic nie sprawdzi się lepiej jako recepta na zmęczenie i chwilowy brak sił niż właśnie taka piosenka motywacyjna.

Piosenki na Dzień Matki: Majka Jeżowska "A ja wolę moją mamę"

Majka Jeżowska to prawdziwa gwiazda piosenki dla dzieci. W jej repertuarze znalazł się również utwór dedykowany mamom. Według jego słów nic na świecie nie może się równać z mamą, która jednak czasem płacze, a dzięki piosence może się uśmiechnie? Warto dodać, że autorką tekstu, który już od 30 lat poznaje prawie każde dziecko w Polsce, jest Agnieszka Osiecka, a muzykę skmponowała sama Majka Jeżowska. Oprócz wykonania wokalistki dużą popularnością cieszy się wersja Fasolek.

Piosenki na Dzień Matki - Majka Jeżowska "A ja wolę moją mamę" - możesz jej posłuchać tutaj.

Piosenki na Dzień Matki: Natalia Kukulska "Dłoń"

Piosenką "Dłoń" Natalia Kukulska postanowiła uczcić pamięć swojej mamy Anny Jantar, która zginęła w katastrofie lotniczej, gdy jej córka miała zaledwie 4 latka. Ta piosenka może być hymnem wszystkich, którzy również stracili już swoje mamy, ale także potężną dawką emocji dla osób, które mogą się cieszyć jej obecnością przy sobie. Tekst "Dłoni" opowiada o pewności, że opieka matki czuwa nad dzieckiem nawet wtedy, gdy jest ona gdzieś daleko. Matka zawsze oznacza poczucie bezpieczeństwa.

Piosenki na Dzień Matki - Natalia Kukulska "Dłoń" - możesz jej posłuchać tutaj.

>>Przeczytaj również, jak można spędzić Dzień Matki 2015!>>

Piosenki na Dzień Matki: Violetta Villas "Do Ciebie, Mamo"/"List do matki"

Utwór powstał w latach 60. specjalnie dla Violetty Villas. Wykonanie charakterystycznej wokalistki stało się szlagierem i nawet dzisiaj trudno sobie wyobrazić, by mówiąc o piosenkach na Dzień Matki nie wspomnieć właśnie o tym utworze. Niezapomniany tekst stworzył Mirosław Łebkowski, pisarz, tłumacz i autor piosenek. Wykonanie Violetty Villas budzi w słuchaczach niemało emocji.

Piosenki na Dzień Matki - Violetta Villas "Do Ciebie, Mamo" - możesz jej posłuchać tutaj.

>>Jak obchodzono Dzień Matki dawniej i jakie są różnice z obecnymi czasami? Zapraszamy do lektury!>>

Piosenki na Dzień Matki: Spice girls "Mama"

Najsłynniejszy girlsband świata ma na swoim koncie również piosenkę o mamie, a właściwie: mamach. Każda z pięciu wokalistek śpiewa o tym, jak ważna jest dla niej rodzicielka. Piosenki warto słuchać, oglądając również wzruszający teledysk, w którym razem z piosenkarkami występują ich mamy. Utwór Spice Girls należy bez wątpienia do bardzo melodyjnych - łatwo je zapamiętać i na długo pozostają w głowie.

Piosenki na Dzień Matki - Spice girls "Mama" - możesz jej posłuchać tutaj

Piosenki na Dzień Matki: Niebiesko-Czarni "Mamo, nasza mamo"

Kolejny szlagier grupy Niebiesko-Czarni z Czesławem Niemenem na czele. Utwór, w przeciwieństwie do wielu innych piosenek na Dzień Matki, ma wydźwięk humorystyczny, nie należy do pompatycznych i wyrażających gorące uczucia. Oto młodzi chłopcy śpiewają, że w ich życiu pojawiły się również inne kobiety, niestety taka jest kolej rzeczy, i proszą mamę o akceptację swojego wyboru. Jeśli nie chcesz się za bardzo w swoije święto nawzruszać, aby wprowadzić się w bardziej radosny nastrój, posłuchaj właśnie tego utworu.

Piosenki na Dzień Matki - Niebiesko-Czarni - "Mamo, nasza mamo" - możesz jej posłuchać tutaj.

>>Jakie podarunki wręczacie swoim mamom z okazji ich święta? Podsykutujcie o tym na forum Mjakmama24.pl!>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE