Ojcowie wspierają żony w KARMIENIU PIERSIĄ [ZOBACZ FILM]

2014-04-04 13:29

Pomimo wielu kampanii, karmienie piersią dziecka w miejscu publicznym wciąż wzbudza kontrowersje. Amerykańscy ojcowie postanowili się temu przeciwstawić i wystąpili w niecodziennej kampanii, pokazującej ich, jak... karmią piersią. Walczą w ten sposób o prawo kobiet do karmienia w miejscu publicznym.

Karmienie piersią w restauracji, parku czy kawiarni wciąż wzbudza w Polsce skrajne emocje. Jedni reagują oburzeniem, zwracając matkom uwagę na to, że karmienie jest czynnością intymną, której oni nie chcą być świadkami, a dla innych nie jest to nic innego jak obnażanie się w miejscu publicznym. Są jeszcze tacy, dla których karmiąca piersią matka to skandaliczna sytuacja, do rozwiązania której niezbędne jest wezwanie straży miejskiej.

Dodajmy, że w polskim prawie nie istnieją żadne przepisy, które zabraniałaby karmienia piersią w miejscu publicznym. Istnieją one za to powszechnie w naszej świadomości.

Jak się okazuje, nie jest to problem wyłącznie polski. Za granicą karmiące piersią matki spotykają się z podobnymi reakcjami, wzbudzając zgorszenie, zniesmaczenie czy skrępowanie. Amerykańscy ojcowie postanowili zawalczyć o prawa matek do karmienia piersią w miejscach publicznych oraz o edukację ojców, aby mogli wesprzeć swoje kobiety w tej czynności. W tym celu wzięli udział w kontrowersyjnej kampanii, pokazującej ich z dziećmi... przystawionymi do piersi. Zobaczcie filmik i napiszcie w komentarzach, co sądzicie o tej inicjatywie ojców.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza