Jak zrobić klasyczny manicure krok po kroku?

2018-09-24 15:09
Jak zrobić klasyczny manicure krok po kroku?
Autor: Thinkstockphotos.com Zanim rozpoczniesz manicure, pamiętaj aby dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia

Klasyczny manicure nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy poświecić kilkanaście minut na opiekę nad paznokciem, aby błyszczał przez następne kilka tygodni. Zobacz, jak w kilku prostych krokach wykonać idealny manicure domowym sposobem.

Spis treści

 1. Do zrobienia manicure w domu będziesz potrzebować:
 2. Jak zrobić manicure domowym sposobem?
 3. Krok pierwszy - usuwanie starego lakieru
 4. Krok drugi - piłowanie paznokci
 5. Krok trzeci - wycinanie skórek
 6. Krok czwarty - malowanie paznokci

Manicure jest dla kobiety czymś więcej niż klasycznym malowaniem paznokci. Manicure to sztuka pielęgnacji i stylizacji paznokci, której łatwo się nauczyć często praktykując. Potraktuj manicure jak odprężającą chwilę dla siebie. Regularnie piłuj paznokcie, wycinaj skórki i nawilżaj płytkę, a na zawsze pozbędziesz się problemu nieestetycznych dłoni. Na idealnie przygotowanej płytce paznokcia możesz położyć ulubiony lakier lub przyozdobić paznokcie modnymi aplikacjami.

Do zrobienia manicure w domu będziesz potrzebować:

 • zmywacza do paznokci,
 • papierowego pilnika do paznokci,
 • szklanego lub ceramicznego pilnika,
 • polerki do paznokci,
 • płynu do zmiękczania skórek (opcjonalnie),
 • drewnianego patyczka do odsuwania skórek,
 • ostrych cążek do wycinania skórek,
 • oliwki do paznokci/skórek,
 • bazy podkładowej pod lakier do paznokci,
 • lakieru do paznokci w wybranym kolorze,
 • topu nawierzchniowego do pokrycia lakieru,
 • ,,kropelki'' do szybszego wysychania lakieru (opcjonalnie),
 • ulubionego kremu do rąk.

Jak zrobić manicure domowym sposobem?

Jak zrobić manicure

Krok pierwszy - usuwanie starego lakieru

Manicure rozpocznij od dokładnego zmycia starego lakieru z paznokci. Użyj do tego celu zmywacza bez acetonu, który delikatniej obchodzi się z płytką paznokcia. Jeśli lakier nie chce schodzić, możesz delikatnie wypolerować płytkę specjalną ''kostką'' z powierzchnią ścierająca.

Krok drugi - piłowanie paznokci

Skróć płytkę paznokcia piłując ją papierowym pilnikiem. Piłuj również boki paznokcia, aby optycznie wydłużyć płytkę. Następnie szklanym lub ceramicznym pilnikiem zamknij płytkę paznokcia - piłuj delikatnie, aby pozbyć się zadartych części płytki i wygładzić ją. Na koniec użyj specjalnej polerki.

Krok trzeci - wycinanie skórek

Przygotuj skórki do wycięcia. W tym celu posmaruj paznokcie płynem zmiękczającym do skórek lub przez kilka minut mocz dłonie w letniej wodzie z dodatkiem oliwki. Następnie odsuwaj skórki delikatnie drewnianym patyczkiem i usuń ich nadmiar wycinając ostrymi cążkami. Nie wycinaj zbyt głęboko, bo grozi to uszkodzeniem skóry i macierzy paznokcia. Po wycięciu skórek posmaruj paznokcie oliwką - pamiętaj jedynie, aby umyć ręce przed malowaniem.

Przy szerszej płytce paznokcia nie musisz malować jego całej powierzchni - nie maluj przy ściankach paznokcia. Taki zabieg wysmukli i wydłuży paznokieć.

Krok czwarty - malowanie paznokci

Przed rozpoczęciem malowania paznokci pamiętaj, aby dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia. W tym celu przemyj paznokcie wacikiem nasączonym odrobiną zmywacza lub specjalnego odtłuszczacza. Następnie nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Na koniec nałóż lakier do paznokci w wybranym kolorze. Połóż drugą warstwę lakieru, aby ujednolicić kolor. Na pomalowane paznokcie nałóż dodatkowo top nawierzchniowy, który utwardzi lakier i doda paznokciom blasku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza