OPERACJE plastyczne po ciąży: dlaczego kobiety się na nie decydują?

2014-03-06 0:11

Zmiany w wyglądzie ciała po ciąży są naturalne, ale młode mamy nie zawsze się na nie godzą. Czas, ćwiczenia, odpowiednia dieta zwykle wystarczają, by ciało wróciło do formy po porodzie. Jeśli jednak tak się nie dzieje, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Jakie operacje plastyczne wykonują kobiety po ciąży?

Spis treści

  1. Operacje plastyczne po porodzie – co można poprawić?

Podczas ciąży ciało podlega nieustannym zmianom: rozciąga się skóra na brzuchu, rośnie waga, powiększają się piersi. Młode mamy często niezadowolone są z wyglądu piersi po karmieniu, ich rozmiaru oraz jędrności. Przebyty poród i np. nacięcie lub pęknięcie krocza może przyczynić się do negatywnych zmian w miejscach intymnych. Dlatego kobiety po porodzie najczęściej decydują się na korektę piersi (podniesienie, zmniejszenie lub powiększenie), plastykę brzucha, liposukcję oraz plastykę krocza. Co trzeba wiedzieć o operacjach plastycznych po porodzie, zanim zdecydujesz się na ingerencję chirurga plastycznego?

 

Jak zgubić brzuch po ciąży?

Operacje plastyczne po porodzie – co można poprawić?

Przede wszystkim daj sobie czas. Ciało kobiety po porodzie wraca do formy przez około rok. Większość nadprogramowych kilogramów kobiety tracą w ciągu pierwszych 2 miesięcy po porodzie – zwłaszcza gdy karmią piersią, racjonalnie się odżywiają i nie stronią od aktywności fizycznej. Brzuch po ciąży zmniejsza się dzień po dniu, zwłaszcza gdy kobieta dbała o silne mięśnie brzucha. Również skóra na brzuchu z czasem się „kurczy”. Operacja plastyczna jest zalecana po zakończeniu karmienia piersią i ustabilizowaniu wagi. Zaleca się też, by zabiegi wykonywać po urodzeniu ostatniego dziecka.

Plastyka brzucha – operacja wycięcia nadmiaru skóry (fałdy skórnej) oraz tkanki tłuszczowej. Podczas operacji naciąga się mięśnie brzucha, by uwydatnić talię. Czasem wystarcza korekta jedynie dolnej części brzucha. Podczas operacji wykonuje się cięcie w kształcie litery W. Cena 8-16 000 zł.

Liposukcja – zabieg odsysania zbędnej tkanki tłuszczowej z konkretnych obszarów ciała. Operacja polega na wykonaniu kilku drobnych nacięć, przez które wprowadza się kaniule, które rozbijają tkankę tłuszczową i usuwają ją. Cena 5-8 000 zł.

Korekta piersi – wykonuje się podniesienie, zmniejszenie oraz powiększenie piersi. Ta ostatnia operacja jest najprostsza – w piersiach umieszcza się protezy dobrane wielkością i kształtem. Cena 14-17 000 zł. Podniesienie piersi polega na wycięciu nadmiaru skóry i wymodelowaniu gruczołu (cena 11-13 000 zł), zmniejszenie – na usunięciu części skóry i gruczołu, a także wymodelowaniu pozostałej części, by biust miał ładniejszy kształt (cena 12-15 000 zł).

Zabiegi ginekologii estetycznej – w przypadku niezadowolenia z wyglądu miejsc intymnych po porodzie kobieta może zdecydować się na waginoplastykę (przywrócenie odpowiedniego rozmiaru pochwy) lub perineoplastykę (odtworzenie prawidłowego kształtu krocza). Cena 4-5 000 zł.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza