Roller jadeitowy - do czego służy i jak go używać?

2020-08-28 9:48

Roller jadeitowy to masażer do twarzy, który od jakiegoś czasu jest hitem wśród wszystkich fanek naturalnej pielęgnacji. Nic dziwnego, jest prosty w użyciu i daje świetne efekty. Przede wszystkim poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, zmniejsza opuchliznę oraz zwęża pory. Ale to nie wszystko.

Roller jadeitowy - do czego służy i jak go używać?
Autor: Getty Images

Roller jadeitowy to masażer do twarzy, który od jakiegoś czasu jest hitem wśród wszystkich fanek naturalnej pielęgnacji. Nic dziwnego, jest prosty w użyciu i daje świetne efekty. Przede wszystkim poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, zmniejsza opuchliznę oraz zwęża pory. Ale to nie wszystko.

Roller jadeitowy już od kilku miesięcy jest jednym z najpopularniejszych urodowych gadżetów. Nie jest jednak żadną nowością, bo na Dalekim Wschodzie w medycynie chińskiej jest znany i używany od setek lat. U nas zyskał sławę dzięki urodowym Youtuberkom i Instagramerkom, a także celebrytkom. Czy faktycznie warto się nim zainteresować?

Czytaj: Azjatycka pielęgnacja twarzy - sekret urody Azjatek

Spis treści

  1. Czym jest roller jadeitowy?
  2. Do czego służy roller jadeitowy?
  3. Jakie efekty daje używanie rollera jadeitowego?
  4. Jak używać rollera jadeitowego?
  5. Jak wykonać masaż rollerem jadeitowym?
  6. Przeciwwskazania do używania rollera jadeitowego
  7. Ile kosztuje roller jadeitowy?

Czym jest roller jadeitowy?

Roller jadeitowy jest masażarem, który składa się najczęściej z dwóch wałeczków (zdarzają się również modele z pojedynczym wałeczkiem) z jadeitu, czyli kamienia żadowego. Jadeit jest najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany do tworzenia rollerów, ale istnieją również masażery z różowego kwarcu, kryształu górskiego lub ametystu. Jadeit wraz z nefrytem jest nazywany "kamieniem młodości" na Dalekim Wschodzie. W medycynie chińskiej istnieje przekonanie, że energia kamienia może przywrócić skórze młodość i witalność. Nie ma tu jednak mowy o żadnym czary-mary. Sam kamień posiada właściwości, które korzystnie wpływają na skrórę, tak samo jak i jej masowanie rollerem.

Czytaj: Masaż szczotką na sucho - jaką szczotkę wybrać dla najlepszych efektów suchego masażu?

Do czego służy roller jadeitowy?

Roller jadeitowy oczywiście służy do masażu skóry twarzy oraz szyi. Można także stosować na dekolcie. To właśnie dzięki niemu można nie tylko zadbać o cerę, pozbyć się drobnych zmarszczek, opuchlizny czy cieni pod oczami, ale także zrelaksować się po ciężkim dniu. Masaż jest bardzo przyjemny i odprężający. Warto wiedzieć, że w przypadku posiadania rollera z dwoma wałeczkami ten większy stosuje się do masowania szyi, żuchwy, policzków i czoła, natomiast mniejszy wykorzystuje się na strefy wokół oczu oraz ust.

Jakie efekty daje używanie rollera jadeitowego?

Używanie masażera jadeitowego gwarantuje skórze szereg korzyści. Przede wszystkim ożywia szarą i zmęczoną cerę, wygładza drobne zmarszczki, zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami. Działa także liftingująco. Wszystko to jest oczywiście zasługą regularnie wykonywanego masażu. Pozytywnych efektów nie zauważymy, używając roller jadeitowy raz na jakiś czas. Można go stosować co dwa-trzy dni, ale najszybciej zobaczymy efekty, wykonując masaż codziennie.

W czym jednak tkwi sekret masażera? Istotny jest fakt, że jadeit pozostaje naturalnie chłodny, dzięki czemu obkurcza naczynia krwionośne i rozszerzone pory. Masażer działa również jak drenaż, pobudzając krążenie limfy, usprawniając jej przepływ i przy okazji dotleniając skórę. W ten sposób zmniejsza się opuchliznę twarzy oraz powiek. Dotleniona skóra zmienia także barwę. Nie jest już szara i zmęczona. Można za to zauważyć zdrowy błysk i koloryt. Regularny masaż rollerem jadeitowym może także przyczynić się do zmiany owalu twarzy, dzięki stałemu drenażowi limfy.

Czytaj: Porowatość włosów - jak ją określić? 

Jak używać rollera jadeitowego?

Roller jadeitowy można stosować na suchą skórę, bez nakładania jakichkolwiek kosmetyków. Wyjątek można zrobić w przypadku bardzo suchej skóry. Wtedy wystarczy nałożyć odrobinę olejku. Niektórzy zalecają jednak nakładanie kremu, olejku lub serum przed użyciem rollera, ponieważ masaż pomoże składnikom kosmetyków lepiej wchłonąć się w skórę. Warto przetestować na swojej skórze, która z opcji jest dla niej korzystniejsza - używanie rollera na sucho czy z odpowiednim kosmetykiem. Zawsze jednak należy dobrze oczyścić skórę szyi i twarzy przed użyciem rollera. Można także najpierw wykonać delikatny masaż skóry - głaszcząc ją, uciskając i szczypiąc. Tak przygotowana skóra idealnie nadaje się do masażu rollerem jadeitowym.

Przed porannym zastosowaniem rollera można go także dodatkowo schłodzić w lodówce, mimo że jest on naturalnie chłodny. Takie działanie pozwoli jednak na jeszcze skuteczniejsze pozbycie się opuchlizny i śladów zmęczenia po nocy. Trzeba jednak wiedzieć, by nigdy nie chłodzić jadeitu w zamrażarce, ponieważ wtedy podczas masowania może dojść do popękania naczynek zamiast ich obkurczenia.

Czytaj: Sposoby na opuchnięte oczy i worki pod oczami

Jak wykonać masaż rollerem jadeitowym?

Po oczyszczeniu skóry szyi i twarzy, a także po nałożeniu kosmetyku (lub nie) przechodzimy do najważniejszego momentu, a mianowicie właściwego masażu rollerem jadeitowym. Masaż zawsze należy wykonywać od środka twarzy do zewnątrz (w kierunku węzłów chłonnych), czyli od nosa w kierunku uszu.

Masaż rollerem jadeitowym krok po kroku:

  1. Masaż zaczynamy od dekoltu i szyi. Dekolt masujemy od środka w kierunku pach i obojczyków. Przechodząc do szyi, musimy pamiętać, żeby nie masować jej na środku, a więc rollera trzeba używać jedynie na jej bokach. Masujemy od środka na boki i i wzdłuż szyi, kierując rollerem w dół.
  2. Przechodzimy na żuchwę i wykonujemy masaż rollerem zaczynając od środka i kierując się w stronę uszu po jednej i drugiej stronie szczęki.
  3. Idziemy w górę twarzy i masujemy policzki - zaczynamy z jednej strony od kącika ust i kierujemy się w stronę ucha. Powtarzamy po drugiej stronie twarzy.
  4. Masujemy również okolice ust, wykorzystując do tego mniejszy wałeczek rollera. Okrążamy usta, a następnie kierujemy masażerem w stronę uszu, tym samym odprowadzając limfę do węzłów chłonnych.
  5. Następnie masaż wykonujemy od nosa, poprzez kość jarzmową w kierunku skroni. Powtarzamy po drugiej stronie twarzy.
  6. Nie zapominamy o nosie! Masujemy go od czubka aż po nasadę, kierując się w stronę czoła.
  7. Teraz czas na okolice oczu, a więc jeśli posiadamy roller z mniejszym wałeczkiem, to jest to kolejny moment na jego wykorzystanie. Okolice oczu masujemy bardzo delikatnie, nie zapominając zarówno o górnej, jak i dolnej powiece. Masujemy je od wewnętrznych kącików do zewnętrznych.
  8. Przechodzimy do czoła, które masujemy od środka do zewnątrz, a także od dołu do góry.

Czytaj: Manicure tytanowy: czym się różni od hybrydy i czy można go wykonywać w ciąży? Inspiracje

Przeciwwskazania do używania rollera jadeitowego

Rollera jadeitowego nie powinno się używać na chorą i uszkodzoną skórę. Należy omijać wszelkie ranki, pieprzyki czy siniaki. Przeciwwskazaniem są także zmiany trądzikowe, trądzik różowaty oraz silnie naczynkowa skóra.

Ile kosztuje roller jadeitowy?

Może się wydawać, że roller jadeitowy jest kosztownym gadżetem. W końcu nie dość, że jest przedmiotem pożądania wszystkich fanek naturalnej pielęgnacji, to jeszcze na dodatek ma tyle korzystnych dla skóry właściwości. Okazuje się jednak, że bez problemu można go kupić już od 40 złotych. Często można go znaleźć jednak w promocji nawet za 20 złotych. Można go kupić zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i internetowych. Dzięki temu, że roller jadeitowy stał się tak popularny, jest on dostępny w wielu popularnych sieciówkach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza