Co zabrać na piknik z dzieckiem?

Piknik
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com

Wakacje to idealny czas na zabieranie dzieci na piknik! Możecie urządzić go wszędzie: w parku, na polance, w lesie, na działce. Niezależnie od tego, gdzie będziecie, zadbajcie o kilka akcesoriów, dzięki którym ta wyprawa będzie niezapomniana!

Do wakacji coraz bliżej. Niezależnie od tego, gdzie planujecie się wybrać na urlop, nie siedźcie na co dzień w domu, tylko wybierzcie się z dzieckiem na piknik! Zobaczcie, co powinniście ze sobą zabrać.

Koc i poduszki

Dwie podstawowe rzeczy, bez których żaden piknik się nie uda. Duży koc pozwoli wam się wygodnie rozłożyć na trawie, a poduszki będą w sam raz, kiedy będziecie chcieli sobie poleżeć i poczytać albo po prostu popatrzeć w niebo. Jeśli wybieracie się do parku albo do lasu, zabierzcie ze sobą również karimatę, która wygładzi nierówności terenu i na której będziecie wygodniej wypoczywać.

Kosz z jedzeniem i piciem

Kolejne piknikowie must have. Pamiętajcie, żeby zabrać na piknik z dzieckiem coś wartościowego i coś smakowitego. Do pierwsze grupy wliczają się kanapki, zimne placuszki, naleśniki, sałatki. Pozwolą wam napełnić żołądki i będą stanowiły pełnowartościowe posiłki - tym smaczniejsze, że zjedzone na świeżym powietrzu. Do drugiej grupy natomiast zaliczają się wszystkie przekąski: owoce, warzywa i słodycze. Nic się nie stanie, jeśli pozwolicie na pikniku zjeść dzieciom paluszki, chrupki czy żelki. Unikajcie natomiast czekoladek, które szybko się rozpuszczą na słońcu.

Na piknik z dzieckiem zabierzcie również wodę oraz termos z herbatą. Ciepły napój przyda się do większego posiłku, a woda nie tylko do ugaszenia pragnienia, ale również do zaprania jakiejś plamki. Słodkie i gazowane napoje zostawcie w domu - dziecko się nimi nie napije, a jeśli się wyleją, przyciągną tylko owady.

Książki i gry planszowe

Kto powiedział, że na pikniku z dzieckiem nie można czytać? Można! Co więcej, sprawia to mnóstwo frajdy. Jeśli macie małe dziecko, zabierzcie mu ulubione tekturowe czy gumowe książeczki. Starsze z pewnością ucieszy się z ulubionych bajek, kolorowanek czy wycinanek. Możecie również zabrać ze sobą gry planszowe, w które będą grać wszyscy członkowie rodziny. Jeśli wasza gromadka jest spora albo dołączą do was dziadkowie, możecie zorganizować zawody!

Piłki, rakietki, skakanki

Wypoczynek na świeżym powietrzu nie byłby tak przyjemny, gdyby nie można było się pobawić pod gołym niebem. Możliwości macie mnóstwo: zabierzcie ze sobą ulubione piłki, rakietki do Badmintona, skakanki, kredy. A przepis na udany piknik z dzieckiem jest prosty: bawcie się w to, co sprawia największą przyjemność waszym dzieciom!

Ubranko na zmianę

Przygotujcie się na to, że wasze dziecko pobrudzi się w czasie pikniku - zabierzcie więc ze sobą bluzeczkę na zmianę. Pogoda w maju jest niestabilna, dobrze jest też wziąć kurtkę i coś pod szyję, w razie gdyby nagle zrobiło się chłodno.

Produkty higieniczne

Nie zapomnijcie również o zabraniu ze sobą chusteczek higienicznych, wilgotnych chusteczek, wody utlenionej i plastrów. To ważne - jeśli dziecko się skaleczy, będziecie mogli szybko zdezynfekować i opatrzeć ranę.

I to już wszystko, cieszcie się pięknymi chwilami na pikniku z dzieckiem!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka