Wybierz się z dzieckiem do parku rozrywki

2014-04-30 12:31

Park rozrywki jest dobrym sposobem na spędzenie wakacyjnego weekendu z dziećmi. Wakacje za pasem. Jeśli nie macie jeszcze sprecyzowanych planów i nie wiecie, jak spędzić wolne dni, skorzystajcie z naszego poradnika. Może wybierzecie się do parku rozrywki albo do ZOO?

Lunapark
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com W  wakacyjny weekend warto zabrać dzieci do parku rozrywki

Spis treści

  1. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie
  2. Park Miniatur w Inwałdzie
  3. Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie
  4. Rabkoland
  5. Family Park w Bydgoszczy – dla fanów przygody
  6. A może ZOO?

Dni są coraz dłuższe, a lato zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli nie macie jeszcze planów jak spędzić urlop, może wybierzecie się do parku rozrywki z dzieckiem?

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie

Park rozrywki będzie idealnym pomysłem na wyprawę z każdym maluchem. W Szklarskiej Porębie znajdziemy zarówno atrakcje dla najmłodszych (np. Labirynt” i dmuchane zjeżdżalnie), jak i atrakcje dla starszych dzieci (min. „Alpine Coaster”, „Wieżę Emocji” ). Dodatkowo, w parku znajdzie się również kącik dla rodziców, którzy będą mogli odpocząć przy kawie, kiedy ich maluchy będą szalały. Wszystko to w naturalniej pięknej scenerii górskich lasów. Ceny są różne i zależą od konkretnych atrakcji. Więcej informacji na temat tego parku rozrywki znajdziecie tutaj.

Park Miniatur w Inwałdzie

Jeszcze do niedawna odkrywanie najpiękniejszych zabytków architektury i znanych na całym świecie budynków było równoznaczne z długą i dość kosztowną podróżą. Dziś nie musimy wyjeżdżać za granicę, żeby zobaczyć znane budowle. Możemy to zrobić w Polsce, w Parku Miniatur w Inwałdzie.

Wyjazd do takiego parku rozrywki w wakacje to świetny pomysł. Jakie zabytki obejrzymy w Inwałdzie? Statuę Wolności, Krzywą Wieżę z Pizy czy piramidę Tutanchamona. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie

Dla młodych wielbicieli archeologii i kinowego „Parku Jurajskiego” mamy niecodzienną propozycję - wycieczkę do tematycznego parku rozrywki. W Dinolandii, jak sama nazwa wskazuje, zobaczymy przeróżne rodzaje prehistorycznych zwierząt, których w parku mieści się ponad pięćdziesiąt, a także dowiemy się wiele ciekawostek o ich życiu. Oprócz tego, park zapewnia inne atrakcje, m.in. „Jaskinię Tajemnic”, park linowy-  „Crazy Tyrol”, ścianę wspinaczkową czy grę w pétanque (grę w bule).

Podstawowy bilet wstępu do parku rozrywki obejmuje m.in.: Park Dinozaurów, Minigolf, Pétanque, Jaskinię Tajemnic. Bilet do parku linowego i niektórych atrakcji jest dodatkowo płatny.

Rabkoland

Jeśli na wakacje wybieracie się w góry, Rabkoland powinien stać się obowiązkowym punktem na waszej mapie. Rodzinny Park Rozrywki w Rabce Zdrój przeniesie nas w krainę niecodziennych budynków i uśmiechu. Znajdziemy tam min. „Muzeum Rekordów”, „Muzeum Orderu Uśmiechu”, „Lunapark w miniaturze” czy „Dom do góry nogami”. Organizatorzy przewidzieli również dla najmłodszych dodatkowe rozrywki w postaci „Wesołej Farmy”, „Jungle Tower” (wieży swobodnego spadku), Ice Race (czyli wodna przejażdżka , karuzele, samoloty, zjeżdżalnie, Pociąg Safari czy Wieżę Eiffla. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Family Park w Bydgoszczy – dla fanów przygody

Jeśli planujemy aktywną i pełną wrażeń wycieczkę do parku rozrywki w wakacje z naszymi dziećmi, proponujemy udać się do Family Park. Tam nasi najmłodsi znajdą dla siebie liczne atrakcje, które umożliwią im spożytkowanie własnej energii pod okiem rodziców. Park proponuje nam wielopoziomowy labirynt, przejażdżkę samochodzikami i quadami, ściankę wspinaczkową i bungee. Nie są to jednak wszystkie atrakcje nam oferowane, dodatkowo możemy znaleźć tam możemy coś dla najmłodszych. Dla uzdolnionych maluchów i wielbicieli przedstawień organizatorzy zapewnili pokazy teatralne i Talent Show. Dla dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, znajdziemy tam kącik dla malucha, w którym zorganizowano specjalny labirynt. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

A może ZOO?

Jeśli nie możemy gdzieś wyjechać z rodziną, warto poszukać rozrywki w swojej okolicy. Może wybierzemy się do ogrodu zoologicznego? Dzieci uwielbiają obserwować dzikie zwierzęta, a spacer na wolnym powietrzu będzie przyjemnością dla całej waszej rodziny.

Inne propozycje atrakcyjnych miejsc dla mam i dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza