Psychologia

Co-sleeping ma swoje wady i zalety. Wielu rodziców uważa, że spanie z dzieckiem wzmacnia poczucie więzi rodzinnej i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Niestety, może również wpływać na pogorszenie się jakości życia seksualnego rodziców. Czy co-sleeping to dobre rozwiązanie?
Jak sennik interpretuje dziecko pojawiające się we śnie? Co oznacza sen o niemowlęciu? Sen o dziecku to zwykle dobra wróżba! Zdrowe i szczęśliwe niemowlę we śnie jest zapowiedzią radosnych wydarzeń w naszym życiu. Sen o niemowlęciu może jednak również nieść inne znaczenia. Jak interpretować sen o dziecku? Sennik: dziecko niemowlę.
Spanie z dzieckiem w jednym łóżku od lat budzi wiele kontrowersji. Czy to dobrze jeśli dziecko śpi z rodzicami? Z punktu widzenia zdrowia i rozwoju niemowlęcia nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby dziecko w nocy spało z rodzicami. Decyzja, czy położymy niemowlę w naszym łóżku, czy nie, należy więc do nas. Zanim jednak ją podejmiemy, rozważmy wady i zalety obu rozwiązań.
Przyjście na świat dziecka stawia na głowie życie w wielu związkach. Dowiedz się, jak wspólnie z partnerem przygotować się do narodzin dziecka i nowych obowiązków z tym związanych, by nie dopadł was kryzys.
To jaki będzie początek macierzyństwa, mocno zależy także od osób jakimi otacza się świeżo upieczona mama. Zwłaszcza jeśli jest pierworódką, a jej pewność siebie w macierzyństwie dopiero się buduje. Jak wspierać młode matki?
Większość rodziców twierdzi, że obydwoje dzieci kocha tak samo. Trudno się przyznać, że jedno z dzieci kocha się bardziej. Jakie mogą być przyczyny faworyzowania jednego z dzieci i co robić, gdy zdasz sobie sprawę z tego, że jedno dziecko kochasz bardziej niż drugie?
Nadopiekuńcza mama jest skoncentrowana na dziecku, roztacza nad nim nadmierną opiekę, nie pozwala na popełnianie błędów. Nadopiekuńczość to błąd wychowawczy, który negatywnie wpływa na rozwój dziecka i jego przyszłe życie. Zastanów się zatem, czy nie jesteś nadopiekuńczą mamą...
Pierwsze święta po rozwodzie są trudne dla wszystkich członków rodziny. Najciężej jednak jest dzieciom, które nie potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji i zrozumieć, że już nie będą spędzały Bożego Narodzenia jednocześnie z obojgiem rodziców. Jak zorganizować pierwsze święta po rozwodzie, żeby dzieci nie cierpiały?
Kiedy dziecko wymaga od nas nieustannej uwagi, a my jesteśmy skupione na spełnianiu jego potrzeb, dbaniu o partnera, dom i codziennym wykonywaniu obowiązków w pracy, zapominamy o sobie. W takiej sytuacji nie trzeba długo czekać na pojawienie się frustracji, znużenia i uczucia, że mamy dość dziecka i rodziny. Czy mamy prawo do takich uczuć? Jak sobie z nimi poradzić?
Liczba rozwodów w Polsce rośnie, a większość rozwodników układa sobie życie na nowo i w wielu domach powstaje pytanie – jak wytłumaczyć dziecku tę skomplikowaną dla niego sytuację? Wbrew pozorom, nie jest to takie proste – w głowie dziecka mogą powstać przypuszczenia, które dla rodziców są zupełnie absurdalne. Dlatego trzeba jasno wyjaśnić, kto jest kim.
Przyczyny kłótni młodych rodziców są różne. Małżonkowie często zauważają, że odkąd mają dziecko ciągle się kłócą. Najczęściej wynika to ze zmęczenia i niewyspania, bo niemowlę wymaga stałej opieki i uwagi rodziców. Ale nie zawsze. Poznaj najczęstsze przyczyny kłótni między rodzicami i sposoby, jak ich uniknąć.
Naukowcy przeprowadzili badania, które miały sprawdzić, jak często matki popadają w stany depresyjne. Z testów wynika, że im bardziej kobieta chce być idealną mamą, tym częściej ma wahania nastrojów.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza