Seks analny: tak czy nie? Kontrowersje wokół seksu analnego

2014-02-10 16:12

Seks analny: na czym polega? Niechęć do seksu analnego może wynikać z lęku przed bólem, poczucia obrzydzenia (skojarzenia z wydalaniem), przekonań religijnych bądź uznania takiego zbliżenia za przejaw zboczenia. Czy partnerka powinna się godzić na seks analny, jeśli nie ma na to ochoty?

Mimo rewolucji seksualnej stosunki analne między heteroseksualnymi partnerami nadal budzą wiele kontrowersji. Wiele kobiet nie zgadza się na tego typu zbliżenia, ponieważ seks analny budzi w nich obrzydzenie i kojarzy się z wydalaniem, ponadto obawiają się bólu, jaki temu towarzyszy. Co w takiej sytuacji może zrobić mężczyzna, który ma ogromną ochotę poeksperymentować i spróbować miłości greckiej, jak nazywany jest seks analny?

Seks analny: tak czy nie?

Najrozsądniej byłoby zapytać partnerkę, co jest głównym powodem jej niechęci do seksu analnego. Taka rozmowa pozwoli wam zrozumieć swoje wzajemne potrzeby i oczekiwania. Stosunek analny wymaga od kochanków szczególnej kultury osobistej, wrażliwości na potrzeby partnera i cierpliwości. Jeśli partnerka kategorycznie odmówi seksu analnego, partner powinien to uszanować. Jeśli zgodzi się spróbować, należy ją do tego przygotować odpowiednimi pieszczotami erotycznymi. Zapewnienie jej poczucia bezpieczeństwa i miłości może spowodować, że dla obojga stosunek analny będzie satysfakcjonujący.

Sprawdź: seks analny w ciąży - dyskuje na forum >>>

Generalna zasada dotycząca różnych praktyk seksualnych, jakie stosują kochankowie (w tym także stosunków analnych, seksu oralnego, korzystania z fetyszy itp.)  jest taka – w sypialni w zasadzie wszystko jest dozwolone, jeśli nie zagraża zdrowiu lub życiu któregoś z partnerów i oboje wyrazili na nie zgodę, tzn. że wszystko dzieje się za ich obopólną aprobatą.

Zobacz, co na temat współczesnych zachowań seksualnych Polaków powiedział w studiu Dzień Dobry TVN seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz: obejrzyj wideo

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza