Warsztaty dla przyszłych i młodych mam już za nami - zapoznajcie się z relacją!

2016-03-01 16:24

W sobotę, 27 lutego, w warszawskim Pałacu Prymasowskim odbyły się warsztaty pod hasłem „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”, na które organizator – redakcja "M jak Mama" – zaprosiła przyszłe i obecne mamy. Publiczność dopisała: nic dziwnego, bo w czasie warsztatów można było posłuchać ciekawych wykładów lekarzy i położnych, a także wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami.Zapoznajcie się ze szczegółową relacją!

Spis treści

  1. Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży: Co działo się podczas spotkań?
  2. Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży: Nagrody trafiły w ręce mam

Kampania "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży", której patronuje miesięcznik "M jak Mama" trwa. Oprócz działań w internecie i magazynie (tworzymy wspólnie dekalog przywilejów dla kobiet w ciąży!), zorganizowaliśmy również warsztaty dla przyszłych i młodych mam. Do Pałacu Prymasowskiego przyszły zarówno mamusie, jak i tatusiowie, którzy też chcieli pogłębić swoją wiedzę na temat pielęgnacji i opieki nad niemowlęciem. Sprawdźcie, co działo się na warsztatach!

Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży: Co działo się podczas spotkań?

27 lutego na przyszłe i młode mamy czekali specjaliści, którzy chcieli podzielić się z nimi swoją wiedzą. Warsztaty rozpoczął wykład ginekologa położnika, ordynatora oddziału położniczego w Szpitalu Damiana, doktora Krzysztofa Pancześnika, który opowiedział rodzicom o przebiegu ciąży i o badaniach, które trzeba w tym czasie wykonać. Nasze czytelniczki dowiedziały się również, jak rozpoznać początek porodu oraz jakie są zalety i wady porodu naturalnego i cesarskiego cięcia. Kolejne warsztaty przebiegały pod znakiem zdrowia niemowlęcia. O szczepieniach opowiadała dr Małgorzata Bojanowska ze Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. O żywieniu niemowląt opowiadała kolejna prelegentka – położna Jolanta Marat-Ignaczak reprezentująca markę Enfamil. Po przerwie obiadowej z uczestniczkami warsztatów spotkała się fizjoterapeutka Małgorzata Urbaś z kliniki Medintel, która wyjaśniła, czym jest rehabilitacja niemowląt, dzieci i młodzieży metodą prof. Václava Vojty. Atrakcją spotkania były również pokazy ćwiczeń, ubierania  oraz chustowania.

Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży: Nagrody trafiły w ręce mam

W czasie warsztatów "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" można było również wziąć udział w konkursach z nagrodami. Malowanie brzuszków i poszukiwanie największego z nich to konkurencje bardzo lubiane przez czytelniczki magazynu "M jak Mama". Powodzeniem cieszyły się również kalambury oraz quizy prowadzone przez prelegentów, które pokazały, że przyszłe mamy są dobrze przygotowane do swojej roli. W czasie konkursów do rąk uczestniczek spotkania w Pałacu Prymasowskim trafiło 10 zestawów kosmetyków z serii Bio Rokitnik firmy AVA, innowacyjne suszarki do włosów Bellissima, soniczne szczoteczki do zębów ze sklepu Shop-dent, dzbanki filtrujące Dafi, lampki nocne marki Lamps and Company, kocyki, mufki, śpiworki marki Mi Bebe, poduszki do karmienia i otulacze od Pink No More, kosmetyki Bioderma oraz ptaszki i szumiące misie firmy Whisbear.

W czasie przerw między wykładami zainteresowaniem młodych mam cieszyły się stoiska znanych firm, przy których można było zdobyć informacje na temat ich produktów. Wystawcami byli: marka Bio-oil – producent kosmetyków dla kobiet w ciąży, Enfamil – marka mleka modyfikowanego oraz Alles – producent bielizny damskiej. Uczestnicy warsztatów mogli również porozmawiać z przedstawicielką Polskiego Banku Komórek Macierzystych, która wyjaśniała zainteresowanym rodzicom, czym jest i jakie ma znaczenie przechowywanie krwi pępowinowej.

miesięcznik "M jak mama"