Kolka niemowlęca – jak sobie z nią poradzić? Sprawdzony sposób na kolkę

2017-01-17 16:39

Kolka niemowlęca potrafi spędzić sen z powiek nie tylko dziecku, lecz także rodzicom. Skutecznym i – co ważne – naturalnym sposobem na tę dolegliwość jest kateter Windi®.

Kolka niemowlęca kateter Windi (1)
Autor: materiały prasowe

Nieukojony płacz, podkurczanie nóżek i twardy brzuszek – takie objawy u swojego dziecka przynajmniej raz w życiu zaobserwowała chyba zdecydowana większość rodziców. Kolka, bo właśnie o niej mowa, to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość – zarówno dla maluszka, jak i jego rodziców.

Stare, sprawdzone sposoby to masaże brzuszka czy noszenie na rękach. Część mam podaje dziecku ziołowe herbatki, a nawet środki farmakologiczne dostępne w aptece. Jest jednak jeszcze jeden skuteczny, a przy tym naturalny, sposób na kolkę, który natychmiast przynosi ulgę niemowlęciu – Kateter WINDI®.


Kolka niemowlęca kateter Windi (2)
Autor: materiały prasowe

Silny niepokój, który towarzyszy kolce niemowlęcej, powoduje wzrost napięcia mięśni, w tym również mięśni zwieraczy odbytu, co utrudnia wydostanie się gazów na zewnątrz. Kateter WINDI® delikatnie stymuluje mięśnie odbytu i powoduje ich naturalne rozluźnienie, co prowadzi do uwolnienia gazów z jelit i przynosi dziecku natychmiastową ulgę. Kateter WINDI® jest bezpiecznym wyrobem medycznym, stosowanym również w szpitalach na oddziałach noworodkowych. Dawniej, aby bezpiecznie odprowadzić gazy z jelit, w odbycie dziecka umieszczało się końcówkę zwykłego termometru. Kateter WINDI® działa na tej samej zasadzie, jest jednak znacznie bardziej bezpieczny, ponieważ dzięki łagodnie wyprofilowanej końcówce nie podrażnia błony śluzowej odbytu.

Ten prosty i bezpieczny zabieg pozwala szybko i skutecznie pozbyć się kolki u dziecka, a jednocześnie uniknąć podawania maluszkowi środków farmakologicznych.

Więcej na www.windi.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza