KUPKA NIEMOWLAKA: czy zielona kupka jest groźna?

2013-06-07 16:04

Kupka niemowlaka wiele mówi o stanie zdrowia twojego dziecka. Prawdą jest, że zielony kolor kupki może, ale nie musi sygnalizować, że coś się dzieje. Zobacz, o czym świadczy zielony kolor kupki niemowlaka.

Spis treści

  1. Jak zwalczyć zaparcia u niemowlaka? WIDEO
  2. Kupka niemowlaka: ciemny kolor

Mówi się, że kupka niemowlaka nie powinna być zielona. Nie dajmy się jednak zwariować. Kolor ten wcale nie musi świadczyć o tym, że dzieje się coś złego. Przede wszystkim intensywnie zielone kupki niemowlaka mieszczą się w normie. Lekko zielonkawe zabarwienie może powstać również pod wpływem powietrza (powierzchnia stolca po prostu się utlenia). Poza tym, gdy pojawi się zielona kupka zastanów się, co jadłaś. Poobserwuj dziecko i przyjrzyj się swojej diecie. Gdyby jednak zielona kupka niemowlaka zaczęła pojawiać się u twojego dziecka codziennie, skonsultuj problem z pediatrą.

>> Kupka niemowlaka: zielona, żółta, czarna. O czym świadczy kolor kupki dziecka?

Jak zwalczyć zaparcia u niemowlaka? WIDEO

Zaparcia u niemowląt. Jak je zwalczyć?

Kupka niemowlaka: ciemny kolor

Czarny lub ciemnozielony kolor kupki dziecka może być spowodowany niektórymi pokarmami (tu na prowadzenie wysuwają się jagody), żelazo, które podaje się w przypadku anemii – oba te powody nie wymagają interwencji lekarza. Może być jednak i trzeci powód takiego koloru kupki dziecka. To krew. Jeśli podejrzewasz, że to ona może być przyczyną ciemnego zabarwienia kupki dziecka, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem. Krew w kale to zawsze sygnał alarmujący, mogący świadczyć np. o alergii pokarmowej, zapaleniu jelit, wadzie ich budowy oraz paru innych poważnych schorzeniach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza