KUPKA NIEMOWLAKA: czy zielona kupka jest groźna?

2013-06-07 16:04

Kupka niemowlaka wiele mówi o stanie zdrowia twojego dziecka. Prawdą jest, że zielony kolor kupki może, ale nie musi sygnalizować, że coś się dzieje. Zobacz, o czym świadczy zielony kolor kupki niemowlaka.

zielona kupka
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Jak zwalczyć zaparcia u niemowlaka? WIDEO
  2. Kupka niemowlaka: ciemny kolor

Mówi się, że kupka niemowlaka nie powinna być zielona. Nie dajmy się jednak zwariować. Kolor ten wcale nie musi świadczyć o tym, że dzieje się coś złego. Przede wszystkim intensywnie zielone kupki niemowlaka mieszczą się w normie. Lekko zielonkawe zabarwienie może powstać również pod wpływem powietrza (powierzchnia stolca po prostu się utlenia). Poza tym, gdy pojawi się zielona kupka zastanów się, co jadłaś. Poobserwuj dziecko i przyjrzyj się swojej diecie. Gdyby jednak zielona kupka niemowlaka zaczęła pojawiać się u twojego dziecka codziennie, skonsultuj problem z pediatrą.

>> Kupka niemowlaka: zielona, żółta, czarna. O czym świadczy kolor kupki dziecka?

Jak zwalczyć zaparcia u niemowlaka? WIDEO

Zaparcia u niemowląt. Jak je zwalczyć?

Kupka niemowlaka: ciemny kolor

Czarny lub ciemnozielony kolor kupki dziecka może być spowodowany niektórymi pokarmami (tu na prowadzenie wysuwają się jagody), żelazo, które podaje się w przypadku anemii – oba te powody nie wymagają interwencji lekarza. Może być jednak i trzeci powód takiego koloru kupki dziecka. To krew. Jeśli podejrzewasz, że to ona może być przyczyną ciemnego zabarwienia kupki dziecka, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem. Krew w kale to zawsze sygnał alarmujący, mogący świadczyć np. o alergii pokarmowej, zapaleniu jelit, wadzie ich budowy oraz paru innych poważnych schorzeniach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza