Co kupić dla noworodka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował niepokojący raport dotyczący wózków dla niemowląt. Wyniki nie są optymistyczne. Błędy konstrukcyjne, nieprawidłowe oznaczenia czy wadliwe zapięcia — czy wózki dla niemowląt ze sklepów są bezpieczne?
Gromadząc zimową wyprawkę dla malucha trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. Już ceny samych kombinezonów oscylują wokół 200 zł. Mimo to podejmuję wyzwanie, by znaleźć ładne, pasujące do siebie rzeczy, jak najtaniej. Efekt to łączna kwota nieprzekraczająca 350 zł. Na łowy wybieram się do tanich sieciówek i do second handu. Czego warto tam szukać?
Pranie przy małych dzieciach, to dla każdej mamy chleb powszedni. Trudno zliczyć dni, w których pralka nie jest włączana. Częste pranie sprawia jednak, że kolory dziecięcych ubranek blakną. Ale spokojnie, istnieje bezpieczny i ekologiczny sposób, by uniknąć utraty koloru ciuszków.
Zabawki do kąpieli są ważnym elementem każdego mycia. Umilają czas w wannie i zabawiają dziecko, które nie lubi lub boi się wody. Zobacz, które z gadżetów dla dzieci przydadzą się w twojej łazience! Te zabawki do kąpieli są ostatnio prawdziwym hitem.
Ceny rosną w zastraszającym tempie. Początkowo odbijało się to głównie na żywności, jednak od jakiegoś czasu droższa jest też odzież. Jak radzić sobie z astronomicznymi cenami ubrań, będąc rodzicem niemowlaka, który zmienia rozmiar co 2-3 miesiące? Jak zaoszczędzić na zakupach? Sprawdziłam i mam dla was kilka rad.
Wybór prezentu dla małego dziecka nie jest łatwy i dla jego rodziców i rodziny, która pragnie sprawić mu niespodziankę. Na rynku jest bowiem wiele zabawek i akcesoriów dla maluszków, które zamiast pomagać dziecku dobrze się rozwijać, przeszkadzają mu w tym. Specjalną listę zakazanych prezentów mają logopedzi. Zanim wpadniecie w szał świątecznych zakupów, koniecznie się z nią zapoznajcie.
Wyprawka dla niemowlaka powinna być przez rodziców planowana z wyprzedzeniem. Lista rzeczy dla noworodka musi być przemyślana. Warto pomyśleć o kilku właściwych i potrzebnych przedmiotach. O czym zatem należy pamiętać, robiąc pierwsze zakupy dla dziecka?
Pieluszki terowe wracają dziś do łask, i to z wielu powodów. Tetra zyskała uznanie u eko-mam czy matek małych alergików nie tolerujących jednorazówek. Ale tetra ma też wiele innych zastosowań, dlatego od lat figuruje na pierwszym miejscu listy wyprawowej. Po co mamie tetra?
Czarny wózek - od kilku lat największy krzyk wózkowej mody. Uwielbiany przez rodziców i producentów, ale na pewno znienawidzony przez niemowlęta, które nie potrafią wyrazić swojego niezadowolenia. Sprawdź, dlaczego czarny wózek może okazać się niebezpieczny dla dziecka.
Urząd ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich poinformował, że w latach 2009-2021 czternaścioro dzieci zmarło w bujakach wyprodukowanych przez znaną firmę. Jak doszło do tych tragedii? Sprawdź, o czym należy pamiętać, gdy dziecko przebywa w bujaczku.
Wybierając akcesoria do sypialni dziecka niektórzy rodzice kierują się przede wszystkim wyglądem, podczas gdy równie istotne jest to, z czego są wykonane. Odpowiedni wybór pościeli czy prześcieradła zapewni dziecku komfort, a rodzicowi ułatwi zachowanie porządku w dziecięcej sypialni.

Materiał sponsorowany

Zdolność chodzenia to jedna z ważniejszych umiejętności, jaką przyswaja dziecko na początku swojego życia. Niemowlak będzie długo się do niej przygotowywał, a ty możesz mu pomóc, by nauka chodzenia przebiegała sprawnie i prawidłowo. Jak to zrobić? Kupując odpowiednie zabawki, wspierające naukę chodzenia - niekoniecznie chodziki.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza