Co kupić dla noworodka

Wybór prezentu dla małego dziecka nie jest łatwy i dla jego rodziców i rodziny, która pragnie sprawić mu niespodziankę. Na rynku jest bowiem wiele zabawek i akcesoriów dla maluszków, które zamiast pomagać dziecku dobrze się rozwijać, przeszkadzają mu w tym. Specjalną listę zakazanych prezentów mają logopedzi. Zanim wpadniecie w szał świątecznych zakupów, koniecznie się z nią zapoznajcie.
Wyprawka dla niemowlaka powinna być przez rodziców planowana z wyprzedzeniem. Lista rzeczy dla noworodka musi być przemyślana. Warto pomyśleć o kilku właściwych i potrzebnych przedmiotach. O czym zatem należy pamiętać, robiąc pierwsze zakupy dla dziecka?
Pieluszki terowe wracają dziś do łask, i to z wielu powodów. Tetra zyskała uznanie u eko-mam czy matek małych alergików nie tolerujących jednorazówek. Ale tetra ma też wiele innych zastosowań, dlatego od lat figuruje na pierwszym miejscu listy wyprawowej. Po co mamie tetra?
Czarny wózek - od kilku lat największy krzyk wózkowej mody. Uwielbiany przez rodziców i producentów, ale na pewno znienawidzony przez niemowlęta, które nie potrafią wyrazić swojego niezadowolenia. Sprawdź, dlaczego czarny wózek może okazać się niebezpieczny dla dziecka.
Urząd ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich poinformował, że w latach 2009-2021 czternaścioro dzieci zmarło w bujakach wyprodukowanych przez znaną firmę. Jak doszło do tych tragedii? Sprawdź, o czym należy pamiętać, gdy dziecko przebywa w bujaczku.
Wybierając akcesoria do sypialni dziecka niektórzy rodzice kierują się przede wszystkim wyglądem, podczas gdy równie istotne jest to, z czego są wykonane. Odpowiedni wybór pościeli czy prześcieradła zapewni dziecku komfort, a rodzicowi ułatwi zachowanie porządku w dziecięcej sypialni.

Materiał sponsorowany

Zdolność chodzenia to jedna z ważniejszych umiejętności, jaką przyswaja dziecko na początku swojego życia. Niemowlak będzie długo się do niej przygotowywał, a ty możesz mu pomóc, by nauka chodzenia przebiegała sprawnie i prawidłowo. Jak to zrobić? Kupując odpowiednie zabawki, wspierające naukę chodzenia - niekoniecznie chodziki.
Piłeczki sensoryczne to nie tylko gadżet wykorzystywany przez fizjoterapeutów. Mogą posłużyć także do masażu w domu wykonywanego przez mamę i do stymulacji sensorycznej w formie zabawy. Dlaczego warto je mieć i jak je wykorzystać?
Wyprawka dla dziecka jest konieczna. Czy jednak na wyprawkę trzeba wydawać fortunę? Zanim rzucisz się w wir zakupów, dokładnie je przemyśl. Jest wiele sposobów na to, by nie przepłacać, a nawet sporo zaoszczędzić. Bądź świadomą, mądrą konsumentką.
Rower trójkołowy w wielu sytuacjach staje się prawdziwym wybawieniem dla rodziców. Wiele starszych maluchów, zwłaszcza wiosną i latem, nie lubi jeździć w wózkach. Zwyczajnie się w nich nudzą. Rowerek trójkołowy w takiej sytuacji wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Świetnie zastąpi wózek i będzie przy tym wspaniałą atrakcją dla dziecka. Szukamy solidnych modeli rowerków trójkołowych, które posłużą niejednemu dziecku.
Pozycjonery snu – to zdaniem ich producentów nieodzowny gadżet dla każdego noworodka, który zapewni mu bezpieczny i lepszy sen. Czy rzeczywiście tak jest? Czy warto wpisać pozycjonery snu na listę wyprawkową maluszka? Sprawdzamy, co na ich temat sądzą lekarze.
Ręcznik dla niemowlaka jest tak samo ważnym elementem jak kosmetyki, których używasz podczas kąpieli dziecka. Nie wiesz, jakie właściwości powinien posiadać idealny materiał? Poniżej odpowiedzieliśmy na wszystkie nurtujące pytania, abyś mogła wybrac odpowiedni ręcznik dla noworodka.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza