Akcesoria do spania: jakie przydadzą się niemowlakowi? [10 propozycji]

2015-10-07 21:27

W pierwszych miesiącach swojego życia dziecko najczęściej śpi, a rodzice dużo czasu poświęcają, by je w ten sen wprowadzić. Akcesoria do spania pomagają niemowlęciu spokojnie zasnąć, a jego rodzicom - zyskać więcej chwil dla siebie. Zapoznaj się więc z naszą galerią akcesoriów do spania - może znajdziesz w niej coś dla swojego dziecka?

Spis treści

  1. Akcesoria do spania: które są najpopularniejsze?
  2. Akcesoria do spania: gdzie je kupić?

Najmłodsze dzieci - od noworodka do rocznego niemowlaka - spędzają większość doby na spaniu. Noworodki mogą spać nawet do 20 godzin na dobę, a i w przypadku roczniaków ten wymiar snu może wynosić aż 13 godzin. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej akcesoriów do spania, które mają za zasadanie ułatwić dzieciom i rodzicom życie: sprawić, by dzieci szybciej zasypiały i smaczniej spały.

>>Poznaj również 5 pozycji, w których najlepiej układać niemowlaka do snu>>

Akcesoria do spania: które są najpopularniejsze?

Jeśli chodzi o najmłodsze dzieci, akcesoriami do spania, które robią największą furorę, są otulacze. Dziecko w brzuchu mamy nie ma zbyt dużo miejsca, więc jest zaskoczone ogromem przestrzeni, jaka otacza je już po przyjściu na świat. Otulacze mają pomóc noworodkom przetrwać ten okres przejściowy i poczuć się prawie jak u mamy. Powodzeniem cieszą się również misie, emitujące tzw. biały szum, czyli dźwięk podobny do tego, jaki dziecko słyszało w łożysku. Dzięki przytulance noworodek łatwiej i szybciej zasypia. Bardzo popularnymi akcesoriami do spania dla najmłodszych są również poduszki stabilizacyjne, sprawdzające się w przypadku noworodków i wcześniaków. Nie zapominajmy również o śpiworkach, dzięki którym dziecko zachowa stabilną pozycję podczas snu. Istnieją również różnego rodzaju lampki, zapalające się, gdy tylko dziecko się obudzi, wytwarzające dźwięki imitujące te, ktróre dziecko słyszało w brzuchu mamy lub np. odgłosy lasu. Nie zapominajmy również o różnego rodzaju łóżeczkach, kołyskach, pozytywkach, karuzelach, a nawet... monitorach oddechu dziecka. Akcesoriów do spania dla najmłodszych jest od wyboru do koloru.

>>Przeczytaj również, kim jest trener snu dziecka>>

Akcesoria do spania: gdzie je kupić?

Akcesoria do spania znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych. Oczywiście znajdą się i ich stacjonarne odpowiedniki, jednak wybór w sieci jest znacznie większy, tak samo jak przedział cenowy - można kupić dany produkt w naprawdę atrakcyjnej cenie. Istnieją sklepy oferujące wyłącznie akcesoria dla najmłodszych, w tym akcesoria do spania, ale gadżety można znaleźć nawet w sklepach z elektroniką czy w sieciówkach skierowanych do dzieci, w których najczęściej dominuje odzież.

Dzień Dobry TVN/x-news