APLIKACJE NA TELEFON zamiast elektronicznej niani – czy to korzystne rozwiązanie?

2013-12-13 16:52

Od niedawna dostępna jest aplikacja na telefon, która z powodzeniem może zastąpić elektroniczną nianię. Polska aplikacja E-nanny umożliwia rodzicom kontrolę nad maluchem, wtedy, gdy dziecko znajduje się poza zasięgiem ich wzroku. Czy aplikacja na telefon to korzystne rozwiązanie?

aplikacje na telefon zamiast elektronicznej niani czy korzystne rozwiazanie
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Elektroniczna niania – do czego służy?
  2. Aplikacja E-nanny – jak działa i ile kosztuje?

Elektroniczna niania to urządzenie, które chwali sobie wielu rodziców – pozwala ono kontrolować, co dzieje się z maluszkiem, gdy przebywa on w innym pokoju, poza zasięgiem wzroku rodzica.

Elektroniczna niania – do czego służy?

Elektroniczna niania składa się z nadajnika (tzw. stacji dziecka) i odbiornika (tzw. stacji rodzica). W najprostszej wersji jej działanie polega na przekazywaniu dźwięków (płacz, gaworzenie, sapanie, oddech) za pomocą mikrofonu, ale są także bardzo zaawansowane wersje tego urządzenia – z kamerą, monitorem lub nawet projektorem. W zależności od modelu i stopnia zaawansowania technologicznego mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Te najdroższe i najnowocześniejsze mają wiele dodatkowych funkcji, np. możliwość nagrania głosu rodzica, który włączy się, gdy maluch się obudzi, funkcję rejestrowania lub odtwarzania obrazów z kamery w pokoju dziecka czy możliwość przekazywania sygnałów ze stacji rodzica do stacji dziecka. Teraz pojawiło się na rynku nowe rozwiązanie – aplikacja na telefon E-nanny spełniająca funkcję elektronicznej niani, która dostępna jest w językach polskim oraz angielskim.

Aplikacja E-nanny – jak działa i ile kosztuje?

Aplikację E-nanny można zainstalować na dowolnym sprzęcie – komputerze, smartfonie czy tablecie. By z niej skorzystać, trzeba wejść na stronę e-nanny.pl, zarejestrować się i wybrać wersję programu do pobrania. Następnie aplikację należy zainstalować na dwóch dowolnych urządzeniach, np. komputerze, laptopie, netbooku, tablecie lub smartfonie. Jedno z urządzeń ustawiamy w trybie „Dziecko" i zostawiamy w pomieszczeniu, w którym przebywa nasza pociecha. Drugie przełączamy na tryb „Rodzic" i zabieramy ze sobą. By aplikacja działała prawidłowo potrzebne są słuchawki albo głośniki, mikrofon, a także stabilne połączenie z siecią.

Aplikacja E-nanny pozwala rodzicowi kontrolować dziecko gdy śpi lub bawi się w innym pomieszczeniu. Jest to także dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą monitorować pracę opiekunki. E-nanny ma wiele dodatkowych funkcji, np. możliwość zdalnego uruchamiania bajek oraz własnych plików audio lub możliwość nagrania własnego głosu i uruchomienia go dziecku w głośniku. Ogromną zaletą aplikacji jest jej stosunkowo niska cena: licencja na 6 miesięcy bez możliwości korzystania z bajek kosztuje 11,07 zł, a licencja dożywotnia z możliwością uruchamiania bajek - 56 zł.

Ponieważ aplikacja na telefon ma większość funkcji zaawansowanych wersji elektronicznej niani, a kosztuje stosunkowo niewiele, możliwe że z czasem usunie z rynku tradycyjne elektroniczne nianie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza