Dobieranie biustonosza: jaki stanik pod białą bluzkę, a jaki pod sukienkę bez ramiączek?

2013-10-05 19:39

Wbrew pozorom biustonosz nie jest czymś, czego nie widać – przeciwnie, stanik ma ogromny wpływ na to, jak wyglądamy w ubraniu. Źle dobrany stanik może zepsuć każdą kreację. Oprócz dobrze dobranego rozmiaru kluczowy jest kolor i fason stanika. Dowiedz się, jaki wybrać stanik pod białą bluzkę, a jaki pod sukienkę?

Dobieranie biustonosza
Autor: _photos.com|photos.com Dobieranie BIUSTONOSZA do ubrania: jaki stanik pod białą bluzkę, a jaki pod sukienkę bez ramiączek?

Spis treści

  1. Dobieranie biustonosza: biustonosz pod białą bluzkę
  2. Dobieranie biustonosza: biustonosz pod T-shirt
  3. Dobieranie biustonosza: biustonosz pod sukienkę lub bluzkę bez ramiączek
  4. Dobieranie biustonosza: biustonosz do dekoltu
  5. Dobieranie biustonosza: biustonosz pod sukienki i bluzki z nietypowym dekoltem

Dobieranie biustonosza: biustonosz pod białą bluzkę

Tu najlepiej sprawdzi się stanik w kolorze cielistym. Częstym błędem jest zakładanie pod białe rzeczy stanika w kolorze białym – jest on bardzo widoczny. Jeśli chcesz, by biustonosz był niewidoczny i wtapiał się w ciało, wybierz kolor cielisty, ewentualnie różowy lub czerwony – tak, te kolory są dużo mniej widoczne niż biały i również nadają się pod białą bluzkę (chyba że jest ona bardzo przezroczysta).

Dobieranie biustonosza: biustonosz pod T-shirt

Pod dopasowanymi bluzkami z rozciągliwych dzianin najlepiej sprawdzi się tzw. t-shirt bra, czyli usztywniany lub miękki stanik bezszwowy. Dzięki temu, że jest on termicznie formowany, a nie szyty z kawałków, nie ma szwów, które mogłyby się odznaczać. Jeśli jednak nie zależy ci, by biustonosz był zupełnie niewidzialny, równie dobrym wyjściem jest założenie stanika ze szwami, ale bez mocno odznaczających się koronek i falbanek, które dają efekt „kalafiora” pod bluzką.

Dobieranie biustonosza: biustonosz pod sukienkę lub bluzkę bez ramiączek

Konieczny jest strapless, który zaprojektowany jest tak, by można było go nosić z odpiętymi ramiączkami. Nie jest to to samo co stanik, w którym można odpiąć ramiączka (i wymienić je na inne lub przepinać). Strapless ma na obwodzie silikon, dzięki któremu nie przesuwa się. Uwaga! Pod sukienki bez ramiączek nie zakładamy staników z silikonowymi ramiączkami, ponieważ są one bardzo widoczne i rujnują każdą kreację. Lepiej poszukać dobrze dobranego straplessa – są one produkowane do miseczki H.

Dobieranie biustonosza: biustonosz do dekoltu

Do głębokiego dekoltu najlepszy będzie plunge, czyli biustonosz z niskim mostkiem (łączeniem między miseczkami). Jeśli natomiast dekolt jest szeroki, lepszy będzie half-cup, który odsłania górną część piersi i ma poziomą linię dekoltu.

Dobieranie biustonosza: biustonosz pod sukienki i bluzki z nietypowym dekoltem

Najlepszy będzie multiway, czyli stanik, w którym ramiączka można dowolnie przepinać, np. zapiąć jedno ramiączko na krzyż, jedno ramiączko przepiąć przez szyję lub użyć dwóch ramiączek, ale skrzyżować je na plecach (do bluzek bokserek). Natomiast jeśli kreacja ma dekolt z tyłu, możesz użyć obniżacza zapięcia z tyłu, dzięki któremu znajdzie się ono kilka centymetrów niżej.

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza