Gryzak dla dziecka: jak wybrać gryzak dla dziecka? [10 propozycji]

2016-03-03 15:50

Gryzak dla dziecka to gadżet, który może w kilka minut rozwiązać wszystkie wasze problemy. Twoje dziecko nie przesypia nocy? Ciągle płacze i ma podwyższoną temperaturę? Oznacza to, że zaczeła się wasza wspólna przygoda z ząbkowaniem. Sprawdź, jak wybrać idealny gryzak, który uśmierzy ból twojej pociechy.  

Spis treści

  1. Gryzak dla dziecka: jakie spełnia funkcje?
  2. >> Czytaj także: ZĄBKOWANIE dziecka: co robić, gdy dziecko NIE ZĄBKUJE? [FILM] >>
  3. Gryzak dla dziecka: rodzaje gryzaków
  4. >> Sprawdź też: Żele na ząbkowanie: czy warto je stosować? [PRAWDY I MITY] >>
  5. Gryzak dla dziecka: czym się kierować przy wyborze?

Ząbkowanie to niewątpliwie najbardziej dokuczliwy okres w życiu niemowlaka. Może być jednak trudny nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Nieprzespane noce, gorączka oraz zaparcia to tylko niektóre ze skutków, jakie wywołuje ból dziąseł. Jeżeli maść zakupiona w apetece nie pomaga, ostatnią deską ratunku może być gryzak. Taki gadżet powinien być nieodłącznym przyjacielem niemowlaka, który zaczyna swoją przyogdę z wyrzynającymi się ząbkami.

Gryzak dla dziecka: jakie spełnia funkcje?

Główną właściwością gryzaka jest fakt, że powinien on uśmierzać ból podczas ząbkowania niemowlaka. Dzieci zaczynają swoją przygodę z wyrastającymi mleczkami nawet od szóstego miesiąca życia. Pamiętaj jednak, że każda pociecha jest inna i proces ten może zacząć się nieco później nawet dopiero po ukończeniu 1. roku. Kolejną funkcją jaką spełnia jest po prostu zabawa. Kolrowe kształty, które zazwyczaj posiada ten gadżet szybko przykują uwagę niemowlaka. Dziecko może spędzić z gryzakiem nawet kilka godzin dziennie. Dzięki temu łatwo połączymy przyjemne z pożytecznym.

>> Czytaj także: ZĄBKOWANIE dziecka: co robić, gdy dziecko NIE ZĄBKUJE? [FILM] >>

Gryzak dla dziecka: rodzaje gryzaków

Istnieje wiele przeróżnych rodzajów gryzaków. Zaczynając od tych najtańszych, a zarazem najlepszych, które wykonwane są z gumy. Zazwyczaj takie modele posiadają w środku specjalny płyn, którym może być np. woda destylowana. Takie gryzaki łatwiej jest schłodzić w lodówce, a dziecku przynoszą dużo większe ukojenie bólu. Następnym rodzajem będą te akcesoria, która posiadają specjalne kanaliki. Można do nich nalać płyn lub żel łagodzący. Ostatnią wersją są gryzaki drewniane. Zyskują one z dnia na dzień coraz większą popularność. Poza tym, że cieszą oko rodzica swoją prostotą, to do tego są bardzo lubiane przez najmłodszych. Wykonywane są najczęściej z drzewa klonowego, które jest antyalergiczne oraz antybakteryjne, a co za tym idzie bezpieczne dla niemowlaków.

>> Sprawdź też: Żele na ząbkowanie: czy warto je stosować? [PRAWDY I MITY] >>

Gryzak dla dziecka: czym się kierować przy wyborze?

Przy wyborze idealnego gryzaka dla dziecka, zwróć uwagę przede wszystkim na jego grubość. Taki gadżet nie powinien być zbyt szeroki, aby pociecha mogła bez problemu włożyć go do buzi. Kolejnym bardzo ważnym aspektem będzie uchwyt. Musi być dostosowany do małych rączek niemowlaka. Pamiętaj, że dziecko powinno łatwo chwytać zabawkę i utrzymywać ją przy buzi. Jeśli zauważysz, że twoja pociecha nie lubi bawić się gryzakiem, może to oznaczać, że nie daje sobie rady z jego przytrzymaniem i musisz zmienić model na inny. Sprawdź również dokładnie opakowanie i skład wytworzonej zabawki. Ważne jest, aby nie zawierał on szkodliwych substancji, ponieważ pociecha będzie miała z nią bezpośredni kontakt.