Kaftanik dla niemowlaka: jaki wybrać? [PORADNIK]

2016-01-04 14:33

Przygotowanie wyprawki dla noworodka to wyzwanie, przed którym staje każda kobieta w ciąży. Bliski termin porodu zmusza do rozpoczęcia kompletowania ubranek. Sprawdź, czy kaftanik dla niemowlaka jest konieczną pozycją na twojej liście.

Spis treści

  1. >> Czytaj także: Kaftanik dla dziecka: jakie kaftaniki kupić niemowlakowi>>
  2. Kaftanik dla niemowlaka: z krótkim rękawem czy z długim?
  3. >> Czytaj także: Śpioszki i pajacyki dla dziecka: jakie będą najlepsze? >>
  4. Kaftanik dla niemowlaka: na czy pod śpiochy?
  5. >> Czytaj także: Kombinezon dla niemowlaka na zimę: jaki kupić? 15 propozycji [GALERIA] >>
  6. Kaftanik czy pajacyk dla niemowlaka?

Kaftanik to jedno z podstawowych ubranek, których mamy używają już od wielu lat. Ostatnio wyparły je trochę śpioszki oraz pajacyki, ale nadal cieszą się wysoką popularnością wśród rodziców, którzy mają problemy z ubieraniem dziecka.

>> Czytaj także: Kaftanik dla dziecka: jakie kaftaniki kupić niemowlakowi>>

Kaftanik dla niemowlaka: z krótkim rękawem czy z długim?

To, jak długi ma być kaftanik dla niemowlaka, zależy głownie od pogody. Latem ubranko może być cieniutkie i z krótkim rękawem. Jesienią i zimą postaw na grubsze dzianiny z długim rękawem, aby dobrze chroniły dziecko przed mrozem i wiatrem.

>> Czytaj także: Śpioszki i pajacyki dla dziecka: jakie będą najlepsze? >>

Kaftanik dla niemowlaka: na czy pod śpiochy?

Kaftanik zakłada się zazwyczaj bezpośrednio na ciało. Używany jest przez rodziców, których dziecko trudno ubrać w koszulkę przez głowę. W takim wypadku spełnia on rolę bielizny. Ale kaftanik można również założyć na body - wtedy będzie kolejną warstwą, która zapewni dziecku ciepło. Na kaftanik można założyć śpiochy. Wtedy będziesz miała pewność, że najmłodszy członek rodziny jest dobrze ogrzany i gotowy do podróży lub spaceru.

>> Czytaj także: Kombinezon dla niemowlaka na zimę: jaki kupić? 15 propozycji [GALERIA] >>

Kaftanik czy pajacyk dla niemowlaka?

Pajacyk różni się od kaftanika tym, że okrywa każdy element skóry. Dziecko ma zakryte stopy i dłonie, co jest bardziej praktyczne podczas wyjścia, ponieważ nie trzeba zakładać dodatkowo rękawiczek oraz skarpetek. Pod pajacyk możesz założyć też śpiochy, body oraz kaftanik, aby mieć pewność, że pociecha jest dobrze ogrzana. Używanie samego kaftanika będzie dobrym wyborem na wiosnę, kiedy temeperatury na zewnątrz są już wyższe i należy ubierać niemowlaka trochę lżej.