Krzesełko do karmienia: jakie wybrać dla dziecka? [GALERIA]

2016-01-29 22:18

Krzesełko do karmienia to wręcz niezbędny mebel w domu każdego rodzica. Ułatwia podawanie posiłków, a dziecko z czasem coraz chętniej zasiada do jedzenia. Zobacz jaki model będzie najlepszy dla twojej pociechy.

Spis treści

  1. Krzesełko do karmienia: na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  2. >> Zobacz też: Fotel do karmienia piersią: niezbędny mebel czy zbędny gadżet? >>
  3. Krzesełko do karmienia: dlaczego warto je kupić?
  4. >> Czytaj także: Jak wybrać fotelik samochodowy: 7 cech dobrego fotelika dla dziecka >>
  5. Krzesełko do karmienia: na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę?
  6. >> Zobacz również: Fotel hamakowy: jaki warto wybrać do pokoju dziecka? [GALERIA] >>

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, nie zapomnij o odpowiednim miejscu do jedzenia. Pociechy często grymaszą i nie chcą jeść przygotowanych przez nas posiłków. Odpowiednie krzesełko do karmienia w przyjaznych kolorach na pewno doda otuchy każdemu niejadkowi.

Krzesełko do karmienia: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiednie krzesełko dla swojej pociechy, zwróć uwagę na wysokość waszego stołu w jadalni lub kuchni. Ważne, aby wysokość była zbliżona do blatu tak, aby dziecko nie było ani za nisko, ani za wysoko. Pociecha również chce czuć się jak pełnowartościowy członek rodziny. Sprawdź też dokładnie siedzisko. Miękkość oraz rozmiar grają kluczową rolę. Kiedy krzesło będzie zbyt ciasne lub twarde dziecko będzie się denerwowało i kręciło, co może doprowadzić nawet do nieforunnego upadku.

>> Zobacz też: Fotel do karmienia piersią: niezbędny mebel czy zbędny gadżet? >>

Krzesełko do karmienia: dlaczego warto je kupić?

Gdy niemowlak trochę podrośnie i będzie mógł już przyjmować zwykły pokarm, a nie tylko mleko matki, warto wygospodarować specjalne miejsce dla niego w kuchni. Krzesełko do karmienia pomoże ci przytrzymać dziecko, aby nie wierciło się podczas jedzenia. Niektóre modele posiadają również dodatkową półkę, na której możesz postawić miskę lub talerz. W przyszłości dzięki tej podstawce pociecha będzie mogła samodzielnie spożywać posiłki.

>> Czytaj także: Jak wybrać fotelik samochodowy: 7 cech dobrego fotelika dla dziecka >>

Krzesełko do karmienia: na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę?

Sprawdź, czy wybrany przez ciebie model ma dodatkową półkę na naczynia. Jeśli nie, a bardzo ci na niej zależy, prawdopodobnie możesz dokupić taki gadżet oddzielnie. Dobrze, jeśli krzesełko wyposażone jest w regulację wysokości. Ciekawą opcją są również foteliki, które rosną razem z dzieckiem. Nakłada je się na zwykłe krzesło dla dorosłych. Zajmują mniej miejsca oraz, w zależności od preferencji, mogą posiadać tackę lub nie.

>> Zobacz również: Fotel hamakowy: jaki warto wybrać do pokoju dziecka? [GALERIA] >>