Pieluchy wielorazowe – ekonomia i czystość. Pieluszki wielorazowe Mila

2014-01-17 11:14

Pieluszki dla dzieci to duże obciążenie dla domowego budżetu. Dlatego warto sięgać po pieluchy wielorazowe, które nie tylko pozwolą zaoszczędzić, lecz także pomogą chronić środowisko. Pieluchy wielorazowe Mila to doskonały przykład ekonomicznego rozwiązania dla młodych rodziców.

pieluchy wielorazowe ekonomia i czystosc pieluszki wielorazowe mila
Autor: _materialy_prasowe

Pieluchy wielorazowe nie wywołują uczuleń i pozwalają skórze dziecka swobodnie oddychać, co zmniejsza ryzyko powstawania odparzeń. Ponadto ich stosowanie może wspomagać rozwój stawów biodrowych.

Pieluszki wielorazowe mogą się również przysłużyć domowemu budżetowi. Przykładowo koszt zakupu zapasu pieluch MILA (z oferty firmy Simed) wraz z wkładami chłonnymi wynosi ok. 800 zł. Dla porównania średni wydatek na pieluszki jednorazowe w całym okresie pieluchowania to ok. 3000–4000 zł. Pieluszki wielorazowe mogą być wykorzystywane przez kolejne dziecko w rodzinie. Można je prać co 2-3 dni przy okazji prania innych ubranek.

Pieluchy wielorazowe pozwalają także na ograniczenie ilości pieluszkowych śmieci i oszczędność na koszcie ich wywozu. W ciągu roku jedno dziecko zużywa ponad 2500 pieluch jednorazowych. Szacuje się, że rocznie na wysypiska śmieci na całym świecie trafia ok. 18 miliardów pieluszek jednorazowych. Pieluchy stanowią trzecie co do wielkości źródło odpadów na wysypiskach, zaraz po gazetach i opakowaniach po jedzeniu i napojach. Rozkładają się ok. 500 lat!

Raz zakupione pieluszki wielorazowe są cały czas „pod ręką”, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zakup kolejnych. Sprawdzają się one również jako majteczki treningowe podczas odzwyczajania od pieluch i zwiększają szansę na przyspieszenie tego procesu (dziecko szybciej uczy się rozumieć potrzeby fizjologiczne).
Pieluszki wielorazowe, takie jak MILA, nie szeleszczą, a zastosowany do ich produkcji materiał MINKY sprawia, że są miękkie i przyjemne w dotyku.

Więcej informacji na stronie internetowej www.simed.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza