Pierwsze ubranka dla dziecka, czyli rodzice na zakupach

2014-07-21 14:37

Dziewięć miesięcy wydaje się być długim okresem, jednak wbrew pozorom czas ciąży mija niezwykle szybko. Dlatego warto wcześniej pomyśleć o pierwszych ubraniach dla dziecka, które wkrótce pojawi się na świecie.

Ubranka Bamar
Autor: materiały prasowe Ubranka Bamar nie podrażniają skóry ani nie wywołują uczuleń.

Ostatni trymestr ciąży to zazwyczaj czas, kiedy rodzice oczekujący dziecka wybierają się na zakupy. Dlaczego jest to dla nich nie lada wyzwanie? Kupując ubrania dla siebie, dorośli kierują się przede wszystkim modą, indywidualnym gustem, wygodą i komfortem noszenia. Natomiast dziecięce ubrania powinny wyróżniać się czymś więcej – wygląd to przecież nie wszystko.

Podczas wyboru należy przede wszystkim zwracać uwagę na wykonanie – muszą to być ciuszki z naturalnych materiałów, pozbawione niebezpiecznych sznureczków czy guzików. Nie mogą podrażniać skóry ani wywoływać uczuleń. Niezwykle ważny jest też rozmiar, o którym decyduje nie tylko wiek dziecka, lecz także jego wzrost i waga. Wybierając dziecięce ubrania do snu, należy zadbać, by były wygodne i nie krępowały ruchów – w tym celu doskonale sprawdzają się pajacyki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza