Pojemniki na pieluchy, elektroniczna niania - zostań eko-rodzicem

2011-03-10 11:23

Ekologia i nowoczesność są coraz bardziej powszechne wśród współczesnych rodziców. Umiejętność wykorzystywania gadżetów takich jak pojemniki na zużyte pieluchy, elektroniczne nienie i smoczki do inhalacji ma zapewnić większy komfort zarówno rodzicom, jak i dziecku. Świadomi rodzice, którzy często na dziecko decydują się późno chętniej i pewniej korzystają z nowych akcesoriów związanych z wychowywaniem pociech.

Jednorazowe pieluchy a ekologia

20 miliardów sztuk – to liczba pieluch jednorazowych produkowanych w Europie w ciągu jednego roku. W Polsce zużywa się ich rocznie około pół miliarda. W Stanach Zjednoczonych powstają nawet specjalne firmy zajmujące się kompostowaniem zużytych pieluch jednorazowych. Jak to wygląda u nas?
- W obawie przed przykrym zapachem wydostającym się z pieluchy umieszcza się ją w plastikowym worku a następnie szczelnie zamyka. Zatem za zużytymi pieluchami podąża astronomiczna ilość plastiku, rozkładającego się od stu do czterystu lat – mówi Paulina Pilecka-Domin z redcoon.pl
Produkcja plastikowych toreb opiera się na nieodnawialnych surowcach – ropie oraz gazie i przyczyniają się globalnie do powstania 18 mln ton odpadów rocznie. Jak wynika z danych Angelcare, producenta akcesoriów związanych z wychowywaniem dzieci,  zastosowanie specjalnych pojemników na pieluchy ogranicza zużycie worków foliowych trzykrotnie.

Eko-rodzice: pojemniki na zużyte pieluchy

Czy większa zamożność i lepsze wykształcenie wpłynęły na proekologiczne postawy polskich rodziców? Wiele wskazuje na to, że tak. - Rosnącą popularnością cieszą się pojemniki na zużyte pieluchy kanadyjskiej firmy Angelcare, które wyróżniają się opatentowanym wielowarstwowym workiem, niepozwalającym nieprzyjemnym zapachom na opuszczenie  pojemnika. Ich sprzedaż w 2010 roku wzrastała o 70% co miesiąc – mówi Paulina Pilecka-Domin

Oznacza to, że rodzice, zwłaszcza matki, mając ustabilizowaną pozycję zawodową i finansową, mogą kompletować znacznie bogatszą wyprawkę dla niemowląt, na którą jeszcze niedawno nie byłoby ich stać. Dotyczy to nie tylko proekologicznych pojemników na pieluchy, ale generalnie akcesoriów ułatwiających opiekę nad dziećmi.
- Rodzice są coraz bardziej wybredni w wyborze przedmiotów pomagających w opiece nad dzieckiem. Obserwujemy, że sięgają po przedmioty wykonane z wysokogatunkowych surowców i ekologiczne, zapewniających komfort dzieciom ale i im samym – mówi przedstawicielka sklepu internetowego.

Gadżety dla rodziców: elektroniczna niania i smoczki do inhalacji

Łączenie opieki rodzicielskiej z karierą zawodową nie jest proste, ale może być łatwiejsze, dzięki różnym elektronicznym gadżetom.  Rodzice niechętnie spuszczają dzieci z oczu, ale czasem może się to okazać konieczne. Wówczas z pomocą przychodzi elektroniczna niania, która pozwala nasłuchiwać,  a w wersji wideo, także oglądać dzieci. Producenci wyposażają poszczególne modele w różnorodne opcje, jak czujnik oddechu i alarmy.

Po gadżety możemy sięgnąć również gdy nasze dzieci chorują – podawanie lekarstw nie należy do łatwych rzeczy, ale specjalne smoczki dawkujące lekarstwa lub smoczki do inhalacji stanowią ciekawą propozycję. Warto zaznaczyć, że rodzice coraz częściej sięgają po różne gadżety ułatwiające im opiekę nad dzieckiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza