Skarpetki dla dziecka: jakie skarpetki kupić niemowlakowi

2013-01-15 12:31

Skarpetki dla niemowlaka – czy to potrzebna część garderoby? Czy warto kupować skarpetki malutkiemu dziecku, które nie chodzi i najczęściej będziemy je ubierać w pajacyki lub śpioszki, a więc małe stópki będą zabezpieczone przed zimnem. Dowiedz się, po co kupować i jakie skarpetki będą najlepsze dla niemowlaka?

skarpetki dla dziecka jakie skarpetki kupic niemowlakowi
Autor: _photos.com|photos.com

Oprócz tego, że skarpetki zakłada się dziecku na nóżki, w pierwszych dniach życia mogą służyć jako substytut rękawiczek. Wiele maluszków ma je na rączkach po to, by ostrymi paznokietkami nie drapały sobie buzi. Ważne, by skarpetki dla niemowlaka były luźne na całej długości i nie uciskały stóp. Jeśli spadają z nóżek, gdy malec nimi wierzga, można dokupić specjalne nakładki „socks on” – założone na skarpetki, utrzymają je w miejscu. Skarpetki nie mogą być wykonane ze sztucznych włókien (te nie przepuszczają powietrza), lepiej też unikać skarpetek wełnianych, które mogą malca „gryźć”. Starszemu niemowlęciu można kupić skarpetki antypoślizgowe, czyli z gumowymi wypustkami, które zapobiegają ślizganiu się stopek na podłodze. Są one przeznaczone dla maluszków, które raczkują albo zaczęły samodzielnie chodzić.

Poród - wyprawka do szpitala

Termin porodu zbliża sie wielkimi krokami. Już 3-4 tygodnie przed rozwiązaniem przygotuj rzeczy dla siebie i dziecka.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza