Rodzaje smoczków: czym się różnią między sobą smoczki dla dzieci?

2013-05-31 14:48

Smoczki dla dzieci dostępne sa w bardzo wielu kształtach, wzorach i kolorystyce. Obecnie obserwujemy modę na smoczki, których tarczka ma rysunek wąsów albo jest wyprofilowana w kształcie szczęki wampira. Smoczek dla dziecka staje się atrakcyjny, a jego kontrowersyjny wygląd wzbudza zainteresowanie innych. Ale tak naprawdę powinniśmy wybierać konkretny model nie tylko ze względu na tarczkę, lecz sam smoczek.

smoczek
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Zwróć uwagę na jego kształt smoczka dla dzieci
  2. Rozmiar i materiał, z jakiego smoczek dla dzieci został wykonany

Zwróć uwagę na jego kształt smoczka dla dzieci

Smoczek dla dzieci może przypominać swoim kształtem brodawkę piersi, to tzw. smoczek o anatomicznej budowie. Jest polecany zwłaszcza dla najmłodszych niemowlaków, które są karmione piersią, by ssąc takiego smoczka nie odzwyczaiły się od prawidłowego chwytania i ssania maminej piersi. Warto wiedzieć, że należy je wkładać do buzi dziecka w określony sposób, bo mają swoją górę i dół - smoczek jest spłaszczony od strony języka i uwypuklony od podniebienia. Natomiast smoczek okrągły (w kształcie wisienki, węższy przy tarczce i stopniowo się rozszerzający) oraz symetryczny (płaski z obu stron) może być podawane do ust dziecka dowolnie.

>> Sprawdź etapy rozwoju noworodka w kalendarzu rozwoju dziecka!

Rozmiar i materiał, z jakiego smoczek dla dzieci został wykonany

Oprócz kształtu smoczka liczy się także materiał, z którego został wykonany. Smoczek może być silikonowy lub lateksowy (kauczukowy). Pierwszy z nich jest trwalszy i przez to twardszy niż drugi. Poza tym nie ma smaku ani zapachu, co w przypadku smoczka kauczukowego jest dość wyraziste. Niemowlaki jednak przepadają za tym "gumowym aromatem" smoczka i lubią to, że jest miękki.Wybierając smoczek dla dziecka, zwracaj uwagę także na jego rozmiar, który dopasowany jest do wieku niemowlaka w miesiącach, czyli np. 0-3 miesiące, 3-6 miesięcy itp.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza